Pieraksts uz Jūliju:

30. jūnijs – uz speciālistu konsultācijām;

31.10.2017. no 12:00

Liepājas Reģionālā slimnīca pārmaiņu laikā

Liepājnieki neapstājas pie padarītā un ir gatavi startēt nākamā Eiropas Savienības līdzfinansējuma sadalē, lai turpinātu vēl nepabeigtā slimnīcas spārna rekonstrukciju.

Liepājas Reģionālajai slimnīcai šogad apritēja 29 gadi. Nākamgad būs apaļa jubileja. Un apaļš gads ir apritējis, kopš Liepājas slimnīcā pabeigta vērienīgā rekonstrukcija, kas bija iespējama, pateicoties iespējai saņemt Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus, kā arī valsts un Liepājas pašvaldības atbalstam.

Ieguldot slimnīcas rekonstrukcijā ap 20 miljoniem eiro, ārstniecības iestāde ir tikusi gan pie jaunām, gaišām, košām un mūsdienīgām nodaļām un citām telpām, gan papildus medicīniskās aparatūras. Taču, kā uzsver slimnīcas vadītājs Edvīns Striks, tam visam nebūtu nekādas vērtības, ja nebūtu cilvēku, kas no sirds un ar pilnu atdevi tajā strādā un palīdz pacientiem atveseļoties.

Turklāt liepājnieki neapstājas pie padarītā un ir gatavi startēt nākamā Eiropas Savienības līdzfinansējuma sadalē, lai turpinātu vēl nepabeigtā slimnīcas spārna rekonstrukciju.

Jauniegūtās ērtības ir novērtējuši gan pacienti, gan paši slimnīcā strādājošie, gan kolēģi no citām Latvijas slimnīcām. Tikmēr liepājnieki turpina attīstīt un apgūt jaunas ārstēšanas metodes un paplašināt citu veselības aprūpes pakalpojumu klāstu. Nupat gada jubileju nosvinēja arī jaunizveidotā Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļas stacionārā daļa, kurā pacienti pēc insulta, infarkta, traumām un citām slimībām turpina darboties speciālistu vadībā, lai atgūtu zaudētās kustības un iemaņas. Kā atzīmēja kāda nodaļas paciente, „tikai pašam nonākot situācijā, kad vairs nespēj veikt pat ikdienišķas darbības un pats sevi apkopt, saproti, ko nozīmē staigāt un kustēties, kas pirms tam šķita tik pašsaprotami”.

Pēc rekonstrukcijas slimnīcā ir atvērta arī jauna apvienotā Ķīmijterapijas/Hematoloģijas un Paliatīvās aprūpes nodaļa, kas paplašina Liepājas Reģionālās slimnīcas iespējas sniegt onkoloģisko palīdzību. Tas viss nebūtu iespējams, ja slimnīcā nebūtu profesionālas ārstu komandas, kurai pēdējos gados diezgan regulāri pievienojas jauni kolēģi atzīstot, ka strādāt Liepājas slimnīcā ir interesantāk nekā Rīgā, jo šeit ļauj pilnvērtīgi strādāt jau no pirmās dienas.

Pārpublicējums no laikraksta „Tauta un veselība”

tematiskā pielikuma „Kurzemes veselības avīze”

22/12/2016

Ziemassvētku svētrīts ar mācītāju Mārtiņu Balodi