Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Slimnīcā konsultācijas sniedz uzturterapijas speciāliste

Par skaistu un veselīgu augumu nav jāsapņo tas ir jāiegūst, atliek tikai atrast sevī kaut mazumiņu gribasspēka un vēlmi līdzdarboties uzturterapijas procesā, pārliecināta ir Guna Rijkure
Par skaistu un veselīgu augumu nav jāapņo tas ir jāiegūst, atliek tikai atrast sevī kaut mazumiņu gribasspēka un vēlmi līdzdarboties uzturterapijas procesā, pārliecināta ir Guna Rijkure

Sākot no pirmdienas, 17. oktobra Liepājas Reģionālās slimnīcas Konsultatīvajā nodaļā darbu sāks uztura speciāliste Guna Rijkure, kura konsultēs pacientus ik pārnedēļas no plkst 10.00 līdz 17.00. Pieteikties pie speciālistes var personīgi vai zvanot uz Konsultatīvās nodaļas tālruņiem 63403231, 63403264 vai izmantojot e-pierakstu slimnīcas mājas lapā www.liepajasslimnica.lv

 

Par sevi G. Rijkure stāsta, ka vēlme izzināt veselīgas ēšanas noslēpumus viņu saistījusi jau kopš mazotnes, kam par pamatu bijis pašas apaļīgums un vēlme būt slaidai, tāpat kā citi vienaudži. Speciāliste uzskata, ka izvēlētajā profesijā veiksmīgāk var strādāt cilvēks, kuram pašam ir nācies saskarties ar konkrēto problēmu. G. Rijkure: „Mācības Rīgas Stradiņa Universitātes Uztura akadēmiskajā skolā uzsāku laimīgas nejaušības dēļ, jo biju nolēmusi stāties medicīnas fakultātē un kļūt par ginekoloģi, tad kādā preses izdevumā izlasīju interviju ar toreizējo Uztura akadēmiskās skolas vadītāju Lolitu Neimani, tad arī sapratu, ka šis medicīnas novirziens ir domāts man.” Pēc iegūtā bakalaura grāda uztura specialitātē G. Rijkure nolēmusi turpināt studijas maģistratūrā un patlaban ir diplomēta uzturzinātniece.

 

Daudzi cilvēki dzīvo pēc principa: kāds esmu piedzimis, tāds visu mūžu nodzīvošu, un tas nekas, ka ir lieki pārdesmit vai vēl vairāk kilogramu! Taču ar svaru nav saistāms tikai ķermeņa vizuālais izskats, bet arī veselība, tādēļ ļoti būtiski ir uzzināt veselīga uztura pamatprincipus, uzskata G. Rijkure un piebilst, ka uzturterapijas speciālists konsultācijas laikā ievāc informāciju par pacienta slimībām un uztura paradumiem, lai izdarītu secinājumus par viņu veselības stāvokli un ar uztura palīdzību to uzlabotu, kā arī, lai izārstētu vai palīdzētu izvairīties no slimībām.

 

G. Rijkure: „Kā palielināts tā arī samazināts ķermeņa svars var radīt kaitējumu veselībai, tādēļ svarīgi visu vērst par labu netērējot laiku ekspress diētām, kas ļauj īslaicīgi baudīt sasniegtos rezultātus, bet nerada izpratni par veselīgas diētas pamatprincipiem. Viena no auditorijām ir arī topošās un jaunās māmiņas, kurām ļoti svarīgi ir izzināt uzturterapijas jautājumus bērniņa plānošanas, gaidīšanas un zīdīšanas laikā, kas var sniegt neatsveramu ieguldījumu jaunās dzīvības pilnvērtīgas augšanas un attīstības procesā. Īpaša auditorija ir tie vīrieši, kuru galvenā problēma ir pārāk zems ķermeņa svars vai veselībai daudz nelabvēlīgāka tendence - ābolveida aptaukošanās, kad liekie kilogrami nogulsnējas uz vēdera un ap iekšējiem orgāniem, radot pamatotus draudus saslimt ar aterosklerozi, cukura diabētu, hipertoniju, smadzeņu insultu vai sirds infarktu.”

 

Par skaistu un veselīgu augumu nav jāsapņo tas ir jāiegūst, atliek tikai uzstādīt mērķi, atrast sevī kaut mazumiņu motivācijas, gribasspēka un vēlmi līdzdarboties uzturterapijas procesā, pārliecināta ir G. Rijkure.

 

 

 

 

 

linija4

linija2

Foto galerijas

25/04/2018

Bērnu dārza Zīļuks koncerts slimnīcā

19/04/2017

B.d. Zīļuks bērni uzstājas slimnīcā

linija3

Video galerijas

01/07/2015

Konsilijā lemj par ārstēšanas taktiku

Konsilijā lemj par ārstēšanas taktiku

11/01/2013

Bez ziedojumiem, bet ar dziesmām