Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Ambulatorajā daļā pacientu skaits nav samazinājies

P8200022
M. Kristons un medmāsa K. Skrube stāsta, ka cilvēki ir atraduši ceļu uz jauno vietu un pacientu ir pietiekami daudz

2008. gada novembra sākumā vienlaicīgi ar bijušās Tuberkulozes slimnīcas pievienošanu Liepājas Reģionālajai slimnīcai, darbu sāka arī jaunizveidotās Plaušu un infekciju slimību nodaļas ambulatorā daļa, kas pacientus pieņem Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centra telpās Aldaru ielā 20/24.

 

Ambulatorās daļas kolektīvs nav liels. Šeit strādā pneimologi/ftiziatri Mārcis Kristons un Andris Kristons, kā arī medmāsas Inta Sitņikova, Kristīne Skrube, Līga Embrasa un Dace Blauzda, kas nodrošina augsti kvalificētu ambulatoro medicīnisko aprūpi tuberkulozes un plaušu slimību pacientiem. Vai iedzīvotāji nepilnu divu gadu laikā ir pieraduši pie pārmaiņām un atraduši ceļu uz jauno vietu, jautājām Mārcim Kristonam.

 

- Cilvēki ir pieraduši un pacientu ir pietiekami daudz. Dienā ambulatoro daļu apmeklē aptuveni 40 pacientu, tas ir ap 850 cilvēkiem mēnesī. Bijuši arī mēneši, kad pacientu ir vairāk kā tūkstotis. Pie mums nāk cilvēki ar visdažādākajām sūdzībām saistībā ar plaušu kaitēm. Daudzi nāk arī uz profilaktiskajām pārbaudēm - tie ir tuberkulozes pacientu draugi, radi, paziņas, kaimiņi. Plus vēl sūta no sociālajām mājām, jo tur ir tāds noteikums, kamēr nav izziņas par veselības stāvokli, pajumtes meklētājs tur nedrīkst uzturēties. Tādās pārbaudēs atklājas daudz saslimšanas gadījumu. Var teikt, ka tuberkulozes sociālais raksturojums nav mainījies un liela daļa no pacientiem nāk no sociāli nelabvēlīgas vides – tie ir bezpajumtnieki, pārmērīgi alkohola lietotāji.

Ārsti atzīst, ka pasliktinoties ekonomiskajai situācijai ar tuberkulozi saslimušo skaitam ir tendence pieaugt. Dakteris Andris Kristons stāsta, ka šogad (2010.g.) Liepājā uzskaitē ir 20 cilvēki, no tiem trīs bērni, kuriem ir apstiprināta diagnoze – tuberkuloze, rajonā – 15, no tiem trīs ir bērni. 2009. gadā Liepājā bija 30 sasirgušo, no tiem viens bērns, rajonā – 20, no tiem trīs bērni. 2008. gadā pilsētā bija 11 uzskaitē esošu tuberkulozes pacientu un rajonā - 18. Pēc skaitļiem redzams, ka 2008. gadā bija vismazāk saslimušo ar tuberkulozi. A. Kristons to skaidro ar ekonomisko situāciju valstī, jo tad vēl bija tā saucamie treknie gadi. Pēc tam sekoja krīze.

 

Visiem kas nāk pārbaudīties uz tuberkulozi, gan profilaktiski, gan ar sūdzībām izmeklēšana ir bez maksas un viņi tiek pieņemti rindas kārtība bez iepriekšēja pieraksta. Savukārt bronhiālās astmas, ieilguša klepus, hronisku obstruktīvu plaušu slimību (HOPS) gadījumos ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu pacienta iemaksa ir Ls-3.

 

Pacientiem, kuru ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 120 latus mēnesī, ir pilnībā atbrīvoti no pacientu iemaksām (Ls3) par ambulatoriem pakalpojumiem, kā arī par uzturēšanos slimnīcā, akūtām operācijām, medikamentiem, no maksas par uzturēšanos „slimnīcu viesnīcās". Savukārt tie, kuru ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 150 latus mēnesī, līdzmaksājums par veselības aprūpes pakalpojumiem ir par 50% mazāks. Izziņu, kas apliecinās tiesības saņemt veselības aprūpes pakalpojumu atvieglojumus, izsniedz pašvaldības sociālais dienests. Ejot pie ārsta izziņa jāņem līdzi. Kontakttālrunis: 634 25008. Rentgens strādā no 9.00 līdz 16.00 katru darba dienu. Plaušu slimību speciālisti pieņem no 800 līdz pēdējam pacientam – dažkārt līdz sešiem, septiņiem vakarā.

linija4

linija2

Foto galerijas

25/04/2018

Bērnu dārza Zīļuks koncerts slimnīcā

19/04/2017

B.d. Zīļuks bērni uzstājas slimnīcā

linija3

Video galerijas

01/07/2015

Konsilijā lemj par ārstēšanas taktiku

Konsilijā lemj par ārstēšanas taktiku

11/01/2013

Bez ziedojumiem, bet ar dziesmām