Slimnīcā konsultācijas sniedz uztura terapijas speciāliste

DSC 0046 1
Cilvēki jau arī paši iegūst informāciju par veselīgiem ēšanas paradumiem, tikai cik viņi to izmanto ikdienā, retoriski jautā Līga Ausekle.

Sākot no 6. augusta Liepājas Reģionālās slimnīcas Konsultatīvajā nodaļā darbu sāks uztura speciāliste Līga Ausekle. Pie speciālistes var pieteikties Konsultatīvajā nodaļā personīgi, vai zvanot pa tālruņiem: 634 03231, 634 03264, vai izmantojot e-pierakstu slimnīcas mājas lapā www.liepajasslimnica.lv

Līga Ausekle apguvusi Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātes bakalaura studiju programmu „Uzturs”, iegūstot uztura speciālista kvalifikāciju.

Uztura speciālista konsultācijas var saņemt ikviens - gan bērni, to skaitā arī pusaudži, gan pieaugušie. Uztura speciālista darbs ietver cilvēka ēšanas paradumu pārskatīšanu, palīdzot izvēlēties pareizāko un atbilstošāko pārtiku saskaņā ar katra klienta uztura prasībām. Uztura konsultācijas var būt vajadzīgas, ja ir nepieciešama svara korekcija, piemēram, palielināt vai samazināt ķermeņa masu. Tās var būt nepieciešamas arī cukura diabēta pacientiem, kā arī, ja ir paaugstināts asinsspiediens vai holesterīna līmenis asinīs. Tāpat uztura speciālista konsultācijas ieteicamas, ja ir gremošanas sistēmas slimības vai diskomforta sajūta, piemēram, dedzināšanas sajūta, vēdera uzpūšanās, aizcietējumi u.c., kā arī palielināta fiziskā slodze, piemēram, sportistiem, u.c. citos gadījumos, kur uzturam ir būtiska nozīme. „Cilvēki jau arī paši iegūst informāciju par veselīgiem ēšanas paradumiem, tikai cik viņi to izmanto ikdienā? Īpaši tad, ja viņus neviens nekontrolē, nevienam nav jāatskaitās,” saka Līga Ausekle un piebilst, ka cilvēkiem, kuriem būtu vajadzīgas profesionālas uztura konsultācijas, bieži vien nav sistēmiskas pieejas uztura jautājumam. „Līdz ar to uztura speciālists ir tā atbalsta persona, kas varētu šo sistēmiskumu ieviest katra konkrētā cilvēka ēdienkartē atbilstoši tā individuālajām vajadzībām un vēlmēm.”

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

25/04/2018

Bērnu dārza Zīļuks koncerts slimnīcā