Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Agrīna diagnostika – veiksmīgas izārstēšanās pamats

Lai savlaicīgi diagnosticētu ļaundabīgos audzējus kuņģa zarnu traktā, izmanto endoskopijas metodes: gastroskopiju un kolonoskopiju.
Lai savlaicīgi diagnosticētu ļaundabīgos audzējus kuņģa zarnu traktā, izmanto endoskopijas metodes: gastroskopiju un kolonoskopiju.

Lai veiksmīgi ārstētu onkoloģiskās slimības, ļoti svarīga ir agrīna un precīza diagnostika. Šajā jomā Liepājas Reģionālā slimnīca piedāvā plašas iespējas.

 

c_146_195_16777215_00___images_strv_Radiologiska_diagnostika_p2260019.jpg

 

INGA FRIŠMANE, Radioloģijas nodaļas vadītāja:

 

- Radioloģiskās izmeklēšanas iespējas mūsu slimnīcā ir ļoti plašas – mums tam ir visa nepieciešamā aparatūra. Kā skrīninga metodes vispirms izmantojam rentgenogrāfiju, rentgenoskopiju vai ultrasonogrāfiju, kas uzrāda vai attiecīgajā orgānā ir kādas izmaiņas. Ar rentgenogrāfijas metodi izmeklē plaušas un kaulu - locītavu sistēmas, savukārt ar rentgenoskopijas metodi barības vadu, kuņģi un divpadsmit pirkstu zarnu. Ar irigoskopijas metodi izmeklējam resno zarnu. Orgāni, ko izmeklē ar ultrasonogrāfisko metodi, ir ļoti plašā klāstā: tas ir viss vēdera dobums, krūts dziedzeris, vairogdziedzeris un citi. Ja kādā no orgāniem ir konstatēta patoloģija vai aizdomas par izmaiņām, radiologs rekomendē tālākas konsultācijas vai izmeklējumus atkarībā no tā, kāds ir skrīninga rezultāts. Turpmākie izmeklējumu var būt gan radioloģiskie izmeklējumi: datortomogrāfija vai magnētiskās rezonanse, gan izmeklējumi, ko veic citi speciālisti. Kad vēzis jau izoperēts un veikta arī ķīmijterapija vai staru terapija, ar radioloģisko izmeklējumu palīdzību veic pacienta veselības stāvokļa novērošanu dinamikā.

 

Lai spētu nodrošināt augstu izmeklējumu kvalitāti, pēdējo gadu laikā slimnīcā ir iegādāta jauna radioloģiskā aparatūra, no kuras modernākais ieguvums ir 128 projekciju datortomogrāfs. speciālistiem un ģimenes ārstiem izmeklējumu atbildes ir pieejamas elektroniski (izņemot ultrasonogrāfiju).

 

c_146_195_16777215_00___images_strv_kirurgijas_nodala_pa100068.jpg

 

JEVGĒNIJS VEĻICKIS, ķirurgs, endoskopists:

 

- Lai savlaicīgi diagnosticētu ļaundabīgos audzējus kuņģa zarnu traktā, izmanto endoskopijas metodes: gastroskopiju un kolonoskopiju. Ar gastroskopijas metodi jeb tautā saukto čūsku izmeklē barības vadu, kuņģi un divpadsmit pirkstu zarnu, savukārt ar kolonoskopijas metodi – taisno zarnu visā tās garumā. Veicot garstroskopisko izmeklēšanu, pacientam caur muti ievada optisko ierīci, ar kuras palīdzību veic detalizētu barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas apskati un novērtēšanu no iekšpuses. Procedūras laikā, ja nepieciešams, paņem arī iekšējo audu paraugus laboratoriskai izmeklēšanai, kas uzrāda, vai tajos ir vēža šūnas. Slimnīcā ir iegādāta moderna endoskopiskā aparatūra, kas aprīkota arī ar gaismas filtru, kurš izmeklēšanas laikā audzēja šūnas iekrāso zaļā krāsā, tādējādi padarot tās vieglāk saskatāmas.

 

Kolonoskopija ir endoskopiskās izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību iespējams konstatēt veselības problēmas, toskait ļaundabīgo audzēju taisnajā zarnā. Caur anālo atveri speciālists ievada endoskopu un izmeklē attiecīgo orgānu, nepieciešamības gadījumā paņemot arī biopsijas paraugu laboratoriskajai izmeklēšanai. Kolonoskopija ir kā skrīninga metode, ko nozīmē pacientiem, kam ir aizdomas uz ļaundabīgo audzēju taisnajā zarnā. Šo izmeklēšanu noteikti vajadzētu veikt arī cilvēkiem, kam ģimenē kāds slimojis ar taisnās zarnas vēzi, kā arī pacientiem, kam ir asiņojoši hemoroīdi – arī tie var būt signāls par taisnās zarnas vēzi. Endoskopiskās izmeklēšanas metodes – tā ir iespēja atklāt ļaundabīgo audzēju kuņģa zarnu traktā sākuma stadijā, kad tas ir veiksmīgi ārstējams.

 

c_146_195_16777215_00___images_strv_endoskopiska_diagnostika_PA260096.JPG

 

SANDRA AUDERE, pulmonoloģe:

 

- Plaušu ļaundabīgo audzēju un arī citu veselības problēmu diagnosticēšanai, piemēram, tuberkulozes vai jebkura veida pneimonijas ierosinātāju noteikšanai izmanto izmeklēšanas metodi fibrobronhoskopiju. Tā ir nesāpīga metode, kuras laikā pacienta bronhos ievada speciālu ierīci, ar kuru izmeklē bronhus un paņem arī materiālu analīzei. Veicot šo izmeklēšanu, ir iespējams ļoti konkrēti diagnosticēt audzēja veidu, lai tālāk lemtu par turpmāko ārstēšanas taktiku. Pirms procedūras pacients saņem vieglu nomierinošo medikamentu devu. Šo izmeklējumu rekomendē tad, ja ar citām izmeklēšanas metodēm nav iespējams noteikt diagnozi, ja pacientam ir ilgstošs klepus, krēpas ar asiņu piejaukumu un citi simptomi.

linija4

linija2

Foto galerijas

25/04/2018

Bērnu dārza Zīļuks koncerts slimnīcā

19/04/2017

B.d. Zīļuks bērni uzstājas slimnīcā

linija3

Video galerijas

01/07/2015

Konsilijā lemj par ārstēšanas taktiku

Konsilijā lemj par ārstēšanas taktiku

11/01/2013

Bez ziedojumiem, bet ar dziesmām