Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Endoskopiskā diagnostika

Slimnīcā pieejami šādi endoskopiskās diagnostikas izmeklējumi:

 1. Augšējā endoskopija (fibrogastroskopija)
 2. Apakšējā endoskopija (kolonoskopija)
 3. Fibrobronhoskopijas izmeklējumi

Mūsu slimnīcā sertificēti ārsti gastroenterologi - endoskopisti strādā ar modernu videoendoskopijas iekārtu, kas ļauj veikt kuņģa, zarnu un žults ceļu slimību diagnostiku un terapiju, iegūstot skaidru cilvēka iekšējo orgānu attēlu.

 

Ar videoendoskopijas iekārtas palīdzību iespējams diagnosticēt:

 • Barības vada saslimšanas
 • dažāda veida gastrītus, gastropātijas, celiakiju u.c.
 • polipus
 • resno zarnu iekaisumu slimības
 • ļaundabīgus audzējus agrīnā stadijā
 • iespējama svešķermeņu evakuācija

Augšējā endoskopija (fibrogastroskopija)

P7100233

 

Kontakti / Darbinieki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Augšējā endoskopija (fibrogastroskopija) ir procedūra, ar kuras palīdzību izmeklē un veic dažādas ārstnieciskās manipulācijas gremošanas sistēmas orgānos, izmantojot elastīgu optisku instrumentu - videoendoskopu (nelielu, elastīgu caurulīti ar optisku ierīci), kuru caur muti ievada barības vadā, kuņģī un divpadsmitpirkstu zarnā, lai ar videomonitora palīdzību apskatītu un novērtētu tos „no iekšpuses”.

 

 

Barības vada, kuņģa izmeklēšana, kā arī aizkuņģa dziedzera, žults vadu un divpadsmit pirkstu zarnas izmeklējumi:

 • biopsijas – paņemot gļotādas gabaliņu, iespējams laboratoriski noteikt diagnozi, kas ir ļoti svarīgi vēža agrīnā diagnostikā
 • polipektomijas – labdabīgu veidojumu - polipu - izņemšana ar endoskopa palīdzību (bez operācijas)
 • koagulācijas, injekcijas – izmanto, lai apturētu asiņošanu no čūlas (bez operācijas)
 • svešķermeņu evakuācija
 • retrogrādo holangiopankreatogrāfijas – aizkuņģa dziedzera, žultsvadu pataloģiju diagnosticējoša manipulācija
 • papilosfinkterotomijas – akmeņu izņemšana no žultsvadiem (bez operācijas)
 • litotripsijas – akmeņu skaldīšana, šķīdināšana

 

Lai novērstu nepatīkamas sajūtas pirms izmeklēšanas pacienta rīklē iesmidzina atsāpinošus medikamentus.

 

Pieteikšanās uz augšējās endoskopijas (fibrogastroskopijas) izmeklējumiem pa telefonu: 63403231 darba dienās no pulksten. 800 līdz 1600.

 

 

Reģistrējoties uz izmeklējumiem, jāuzrāda derīgs ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums, kā arī personu apliecinošs dokuments - pase vai dzimšanas apliecība.

 

 

!!! Bez ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījuma diagnostikas izmeklējumi pieejami par maksu, saskaņā ar slimnīcas maksas pakalpojumu cenrādi.

 

Kas jāzina pacientam pirms augšējās endoskopijas (fibrogastroskopijas)

 

Apakšējā endoskopija (kolonoskopija)

P1010035

 

Kontakti / Darbinieki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolonoskopija ir procedūra ar kuras palīdzību var izmeklēt resno zarnu „no iekšpuses”, kas ļauj savlaicīgi diagnosticēt un ārstēt resnās un taisnās zarnas slimības, t. sk. audzējus. Izmeklēšanas laikā ar tievu, lokanu optisku vai video instrumentu detalizēti apskata no iekšpuses taisno zarnu un tālākās resnās zarnas daļas līdz pat aklai zarnai. Kolonoskopijas laikā  ārsts diagnozes precizēšanai no zarnas gļotādas var paņemt sīkus audu paraugus (biopsijas), ko tālāk nosūta uz morfoloģijas laboratoriju uz izmeklē mikroskopiski. Biopsiju ņemšana ir nesāpīga un pacientam nekaitīga. Izmeklējums tiek veikts izmantojot vispārējo anestēziju vai sedāciju.

 

Resnās zarnas pilna izmeklēšana:

 • biopsijas - paņemot gļotādas gabaliņu, iespējams laboratoriski noteikt diagnozi, kas ir ļoti svarīgi vēža agrīnā diagnostikā, kā arī čūlaina kolīta, Krona slimības diagnostikā
 • polipektomijas - labdabīgu veidojumu - polipu - izņemšana ar endoskopa palīdzību (bez operācijas)
 • koagulācijas, injekcijas - izmanto, lai apturētu asiņošanu (bez operācijas)
 • svešķermeņu evakuācija

 

Kolonoskopiju visbiežāk iesaka šādos gadījumos:

 • pēdējo 4-5 nedēļu laikā vēdera izejas ritms ir mainījies uz caurejām vai aizcietējumiem, vai vēdera izeja ir kļuvusi apgrūtināta vai sāpīga, vai izteikti neregulāra
 • izkārnījumiem ir asiņu vai gļotu piejaukums
 • neizskaidrojams ķermeņa masas zudums, nespēks, mazasinība
 • ģimenes locekļiem diagnosticēts audzējs

 

Pieteikšanās uz apakšējās endoskopijas (kolonoskopijas) izmeklējumiem pa telefonu: 63403231 darba dienās no pulksten. 800 līdz 1600.

 

 

Reģistrējoties uz izmeklējumiem, jāuzrāda derīgs ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums, kā arī personu apliecinošs dokuments - pase vai dzimšanas apliecība.

 

 

!!! Bez ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījuma diagnostikas izmeklējumi pieejami par maksu, saskaņā ar slimnīcas maksas pakalpojumu cenrādi.

 

Kas jāzina pacientam pirms apakšējās endoskopijas (kolonoskopijas)

 

Kolorektālā jeb zarnu vēža diagnostika

 

Informatīvs buklets "Kā sevi pasargāt no kolorektālā jeb zarnu vēža"

 

 

Bronhoskopijas izmeklējumi

P7100221

 

Kontakti / Darbinieki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bronhoskopija ir procedūra ar kuras palīdzību var veikt elpceļu izmeklēšanu. To veic gan ārstnieciskos, gan diagnostiskos nolūkos, lai atklātu kādu iekaisuma procesu, izmaiņas un deformācijas elpceļos, atrastu svešķermeni vai paņemtu materiālu (sekrētu) papildus izmeklēšanai bakterioloģisko, citoloģisko analīžu veikšanai u.c..

 

Bronhoskopija ir neaizstājama izmeklēšanas metode:

 • neskaidra, ieilguša klepus gadījumā
 • ja ir asinsspļaušana
 • ja nepieciešama svešķermeņu evakuācija no elpceļiem
 • plaušu vēža diagnostikā

Izmeklējums tiek veikts pacientam atrodoties stacionārā, procedūra ilgst apmēram 10-15 minūtes. Atrašanās ilgums slimnīcā atkarīgs no tā, vai jāveic vēl kādi papildus izmeklējumi un ārstēšana. Veicot tikai bronhoskopiju, parasti nākošajā dienā var izrakstīties no slimnīcas.

 

Uz bronhoskpijas izmeklējumiem pacientu piesaka ģimenes ārsts vai speciālists un nosūta to uz slimnīcu stacionēšanai Plaušu un infekciju slimību nodaļā (15.nod.), iepriekš saskaņojot ar nodaļu pa telefonu 63403308 darba dienās no pulksten. 8.00 līdz 14.00.

 

 

Reģistrējoties uz izmeklējumiem, jāuzrāda derīgs ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums, kā arī personu apliecinošs dokuments - pase vai dzimšanas apliecība.

 

 

Kas jāzina pacientam pirms bronhoskopijas.

linija4

linija2

Foto galerijas

linija3

Video galerijas