Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Funkcionālā diagnostika

Slimnīcā pieejami šādi funkcionālās diagnostikas izmeklējumi:

  1. Elektrokardiogrāfijas izmeklējumi
  2. Ehokardiogrāfijas izmeklējumi
  3. Veloergometrijas izmeklējumi
  4. Spirogrāfijas izmeklējumi

Pieteikšanās uz izmeklējumiem slimnīcas Konsultatīvajā nodaļā personīgi vai pa telefoniem: 63403231 darba dienās no pulksten 0800 līdz 1630.

 

 

Reģistrējoties uz izmeklējumiem, jāuzrāda derīgs ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums, kā arī personu apliecinošs dokuments - pase vai dzimšanas apliecība.

 

 

!!! Bez ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījuma diagnostikas izmeklējumi pieejami par maksu, saskaņā ar slimnīcas maksas pakalpojumu cenrādi.

 

Elektrokardiogrāfijas izmeklējumi (EKG)

EKG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elektrokardiogrāfija ir sirds elektriskās aktivitātes pieraksts miera stāvoklī. To lieto, lai iegūtu informāciju un novērtētu sirds ritmu, impulsu pārvadi sirdī, sirds kambaru lielumu un funkciju, dažādus sirds bojājumus, kā arī medikamentu un ritma divēju darbību. Visi iegūtie rezultāti tiek elektroniski arhivēti un ierodoties uz atkārtotu izmeklēšanu iepriekšējie rezultāti ir pieejami tūlīt.

 

Ehokardiogrāfijas izmeklējumi (EHO KG)

EHO KG

Ehokardiogrāfija ir sirds struktūru (vārstuļu, dobumu, sieniņu) un funkciju ultraskaņas izmeklēšanas metode. Tā ļauj noteikt sirds anatomisko struktūru, kambaru un priekškambaru izmērus, saraušanās spēju, sirds sieniņu biezumu, rētu vai trombu esamību, izvērtēt sirds vārstuļu stāvokli un funkciju, kā arī miokarda funkcionālo stāvokli. Ar ehokardiogrāfu diagnosticē iegūtas un iedzimtas sirdskaites, nosaka sirds sistolisko un diastolisko funkciju.

 

Kas jāzina pacientam pirms ehokardiogrāfijas.

 

Veloergometrijas izmeklējumi

velo

Veloergometrija jeb slodzes tests ir sirds pārbaude ar fizisku slodzi. Pieaugošas fiziskas slodzes apstākļos pacientam, kurš darbojas uz speciāla velosipēda - veloergometra, testa laikā un pēc testa tiek reģistrēta sirds elektrokardiogramma, asinsspiediena dinamika un kādas ir izmaiņas pēc slodzes. Tādējādi iespējams izvērtēt pacienta fizisko slodžu izturību, sirds uzbudinātības traucējumu izcelsmi, krūšu kurvja sāpju izcelsmi, kā arī medikamentozās ārstēšanas metodi. Veloergometrijas tests galvenokārt nepieciešams, lai precīzāk noteiktu sāpes izraisošus faktorus sirds apvidū, kā arī to izmanto stenokardijas diagnozes noteikšanai.

 

Kas jāzina pacientam pirms veloergometrijas.


Spirogrāfijas izmeklējumi

spirogr

Spirogrāfija ir cilvēka plaušu tilpuma mērīšana ar speciālu aparātu - spirogrāfu.

 

Spirogrāfiju parasti veic pacientam, kuram ir:

  • hronisks bronhīts,
  • bronhiālā astma (BA),
  • pneimokonioze,
  • plaušu policistoze.

Ar spirogrāfijas palīdzību var spriest par objektīvu plaušu nepietiekamību. Spirogrāfija ne tikai palīdz apstiprināt diagnozi, bet arī nosaka slimības smagumu. Elpošanas rādītāju kontrole dinamikā astmas pacientiem ir tikpat nozīmīga kā, piemēram, glikēmijas rādītāju novērošana diabēta slimniekiem. Spirogrāfijas laikā aparāts pieraksta plaušu minimālo tilpumu, minimālo skābekļa patēriņu, vitālo kapacitāti (VK).

 

Procedūras norise:

Pacients procedūras laikā trīs reizes ieelpo un izelpo aparātā caur speciālu iemuti (deguns tiek aizspiests). Sākumā speciālā iemutī elpo mierīgi, pēc tam dziļi, tad forsēti. Procedūra nesāpīga, dažreiz reibst galva no dziļas elpošanas.

 

Kas jāzina pacientam pirms spirogrāfijas.

linija4

linija2

Foto galerijas

linija3

Video galerijas