Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Latvijas vecmātes apgūst Liepājas kolēģu pieredzi

vecmates
No kreisās: Latvijas Vecmāšu asociācijas prezidente Kristīne Embure – Zapoļska, Liepājas Reģionālās slimnīcas vecmāte Iveta Baumgarte, Liepājas Reģionālās slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas virsvecmāte Ingūna Ķuda

Liepājas Reģionālajā slimnīcā (LRS) 12. janvārī notika Latvijas vecmāšu asociācijas izbraukuma sēde, uz kuru ieradušās aptuveni 60 vecmātes no Rīgas, Valmieras, Kuldīgas, Ventspils.

 

Latvijas Vecmāšu asociācijas prezidente Kristīne Embure – Zapoļska atzina, ka šī ir pirmā asociācijas izbraukuma sēde ārpus Rīgas. Līdz šim tās notika tikai galvaspilsētā. K. Embure – Zapoļska: „Šoreiz esam nolēmušas doties ciemos un paskatīties, kas notiek reģionos. Liepāju izvēlējāmies tāpēc, ka šeit vecmātes ir patstāvīgākas attiecībā uz savām praktiskajām darbībām nekā tas ir pierasts Rīgā. Turklāt šeit ir arī vairākas interesantas lietas, kur jūs esat soli priekšā un kuras ir vērts redzēt. Tāpēc mēs nolēmām braukt uz Liepāju.”

 

Viesi iepazīsies ar vairākiem pakalpojumiem, ko piedāvā LRS Dzemdību nodaļas speciālisti, bet kas citviet Latvijā netiek realizēti. Pirmkārt - māmiņu un jaundzimušo ambulatorā aprūpe. Līdz šim sievietes pēc dzemdībām slimnīcā uzturējās 3 - 4 dienas, bet tagad, ja pati to vēlas un arī mediķi neiebilst, viņa var doties mājās jau nākošajā dienā pēc dzemdībām ar nosacījumu, ka turpmākās trīs, četras dienas ieradīsies slimnīcā, lai veiktu izmeklējumus un saņemtu konsultācijas, kuras līdz šim veica stacionārā, bet tagad to pašu izdarot ambulatori. Sievietēm šis pakalpojums ir bez maksas, jo, tāpat kā līdz šim, visu ar grūtniecību, dzemdībām un pēcdzemdību periodu saistīto aprūpi apmaksā valsts. Taču katrs gadījums, kad sieviete izvēlas doties mājās ir individuāls, jo jāņem vērā gan attālums, gan transporta pieejamība, lai varētu nokļūt līdz slimnīcai.

 

Otrkārt, LRS Dzemdību nodaļa ir vienīgā nodaļa Latvijā, kas sievietēm piedāvā iespēju pēc ķeizargrieziena operācijas, ja apstākļi to atļauj, izvelēties dabiskās dzemdības. Latvijas vecmāšu asociācijas valdes locekle, LRS vecmāte Iveta Baumgarte stāsta, ka gadījumā, ja pirmajās dzemdībās bērniņš pasaulē nāca ar ķeizargrieziena palīdzību, tas nenozīmē, ka otro bērniņu sagaidot arī būtu jāizvēlas plāna ķeizargrieziena operācija, jo daudzām sievietēm vislielākā vēlēšanās tomēr ir dzemdēt savu mazuli pašām. I. Baumgarte stāsta, ka pēc ķeizargrieziena dzemdē paliek rēta, kas daļai sieviešu var radīt zināmu risku turpmāk izvēloties dabiskās dzemdības. Līdz ar to daudzi mediķi nejūtas tik spēcīgi un pēc pirmā ķeizargrieziena arī otrajās dzemdībās iesaka izvēlēties plāna ķeizargrieziena operāciju. Liepājas dzemdību speciālisti uzskata, ka dabiskās dzemdības pēc ķeizargrieziena ir iespējamas, taču katrs gadījums jāizvērtē individuāli. Liepājas slimnīcā apkoptie dati liecina, ka 28% - 31%-am (viena trešdaļa) sieviešu pēc ķeizargrieziena bija dabiskās dzemdības.

 

I. Baumgarte skaidro, ka daļai sieviešu ķeizargrieziena operācija ir jāizvēlas arī otrajās dzemdībās, bet daļai var ieteikt dabiskās dzemdības. Tas ir atkarīgs no katras konkrētās sievietes veselības stāvokļa, piebilst. I. Baumgarte un turpina, dabiskās dzemdības ir fizioloģisks process, bet ķeizargrieziens ir operācija ar visu no tā izrietošām sekām – paliek rētaudi, infekciju risks, utt.. Dabiskām dzemdībām ir vairākas priekšrocības: iespējams izvairīties no vēl vienas rētas uz dzemdes, samazinās infekcijas iespējas, kā arī iespējams izvairīties no anestēzijas iedarbības gan mātei, gan bērnam. I. Baumgarte: „Šādas dzemdības prasa gan augstu profesionalitāti, gan pacietību. Mūsu dzemdību speciālisti ir uzkrājuši lielu pieredzi un ir spēcīgi šajā jomā, tāpēc var uzņemties atbildību šādu dzemdību vadīšanā un dalīties arī pieredzē ar kolēģiem.”

linija4

linija2

Foto galerijas

06/01/2020

Pirmo 2020.gada mazuļu sumināšana.

21/03/2018

Liepājas dzimšanas dienā dzimušie mazuļi saņem apsveikumus

linija3

Video galerijas

23/02/2017

„Gribas cerēt” –Liepājas vecmātes un ginekologi par iespējām iegūt lielākas algas.

17/11/2015

<span>Topošās māmiņas izvēlas Liepājas Dzemdību nodaļu</span>

Topošās māmiņas izvēlas Liepājas Dzemdību nodaļu