Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Atklāta modernākā Runas un balss izpētes laboratorija Baltijā

Foto: Aigars Prūsis, portāls irLiepāja
Laboratorijā piedāvā Latvijā unikālu iespēju dziedātājiem, aktieriem, diktoriem, lektoriem un citiem interesentiem profesionāli novērtēt balss funkciju un izveidot individuālo balss karti. Foto: Aigars Prūsis, portāls irLiepāja

2011.gada 16. janvārī Liepājas Reģionālajā slimnīcā atklāja „Runas un balss izpētes laboratoriju”, kas piedāvā Latvijā unikālu iespēju dziedātājiem, aktieriem, diktoriem, lektoriem un citiem interesentiem profesionāli novērtēt balss funkciju un izveidot individuālo balss karti, kas varētu kalpot kā objektīvs atskaites punkts balss attīstības darbā.

 

Tas ir Liepājas Universitātes īstenots projekts un pateicoties veiksmīgai universitātes un slimnīcas sadarbībai, Runas un balss izpētes laboratorija atrodas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā, kur tās pakalpojumus, iepriekš saskaņojot ar laboratorijas vadītāju, logopēdi Baibu Trinīti, var izmantot arī pacienti.

 

Baiba Trinīte daudzus gadus aktīvi darbojas balss izpētes jomā, ir mācību grāmatas „Balss un tās traucējumi” autore. Stažējoties iepazinusies ar balss izpētes darbu arī Beļģijā, Francijā, Vācijā un citās Eiropas valstīs.

 

Baiba Trinīte: „Tā ir vienīgā tik augsta līmeņa runas un balss izpētes laboratorija Latvijā, kurā ir pieejams visjaunākais ASV kompānijas KayPentax balss funkcijas novērtēšanas un attīstīšanas aprīkojums. Voice Range Profile jeb fonotogramma ļauj izveidot balss diapazona karti, kurā ar matemātisku precizitāti ir aprēķinātas balss toņa augstuma un intensitātes galējās robežas, redzama pāreja no viena balss reģistra uz otru. Multidimensionāla balss programma MDVP analizē balss skanējuma kvalitāti, sasaistot kopā skanējumu ar fizioloģiskajām norisēm balss aparātā. Elektroglotogrāfijas (EGG) metode dod iespēju objektīvi novērtēt balss saišu slēgšanās kvalitāti krūšu/ galvas reģistrā, dot slēdzienu par balss rezonējošo īpašību uzlabošanu.

 

Laboratorijas aprīkojums dod iespēju strādāt ar balss funkcijas attīstīšanu, izmantojot vizuālo un akustisko atgriezenisko saiti. Laboratorijā ir pieejams arī dzirdes funkcijas novērtējums ar toņa audiometrijas metodi.”

 

 

 

 

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību vadītāja

linija4

linija2

Foto galerijas

11/01/2017

"Jensen Metal" dāvinājums Rehabilitācijas nod.

20/10/2015

Ambulatorās rehabilitācijas nodaļai - 1.gads

linija3

Video galerijas

29/10/2015

Sper soli pretī kūrorta izveidei

Sper soli pretī kūrorta izveidei

28/06/2013

Slimnīca saņem vērtīgu dāvinājumu

Slimnīca saņem vērtīgu dāvinājumu