Remontē Fizikālās terapijas nodaļas ūdens procedūru telpas

P4130046
Remontētas tiks arī šīs telpas, kur minerālūdens vannām izmanto minerālūdeni, kas iegūts no bijušās, bet slavenās Liepājas sanatorijas urbuma.
Šonedēļ (16.04.12.) uzsākta renovācija Liepājas Reģionālās slimnīcas Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļas ūdens procedūru telpās, kas nav remontētas kopš slimnīcas uzcelšanas un līdz ar to ir bēdīgā tehniskā stāvoklī.

Renovācijas laikā tiks atjaunoti koridori un procedūru telpas - pērļu vannas, zemūdens masāžu, minerālūdens vannu, Šarko dušas un cirkulārās dušas telpas. Šarko dušas telpā tiks nomainīta arī ūdens padošanas konsole, kā arī uzlikta jauna cirkulārā duša. Telpu plānojums nemainīsies, bet tiks ieliktas jaunas durvis, izlīdzināts un nomainīts grīdas segums, krāsotas un līdzinātas sienas un nomainīti griesti, kā arī savesta kārtībā elektroinstalācija. Attiecīgi tiks sakārtota arī kanalizācijas sistēma, kas varētu būt viens no laikietilpīgākajiem darbiem, jo kanalizācijas cauruļvadi iziet uz pagrabu un darbi turpināsies arī tur.

Darbus plānots pabeigt divu mēnešu laikā. Renovācijas darbus veic SIA UPTK, kas uzvarēja iepirkuma konkursā. Remontdarbi tiek veikti izmantojot slimnīcas finansiālos resursus. Līguma summa ar PVN Ls 59 197.

Tā kā Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļas darbība, izņemot ūdens procedūras, remonta laikā netiks pārtraukta, aicinām apmeklētājus būt iecietīgiem un saprotošiem, jo rezultātā nodaļa iegūs jaunas un skaistas telpas, kurās turpmāk daudz patīkamāk būs uzturēties ikvienam apmeklētājam. Šarko duša, zemūdens masāža, minerālūdens vanna ir vienas no iecienītākajām ūdens procedūrām, kuru ārstniecisko efektu novērtējuši ne tikai liepājnieki, bet arī tuvāku un tālāku novadu iedzīvotāji.

Fizikālās terapijas ārste Ingrīda Jakovicka saka, ka ūdens ir labs siltuma nesējs un katra procedūra rada ādas sasilšanu, apsārtumu un labu vispārējo sajūtu, mundrumu. Piemēram, Šarko duša mazina nogurumu, tonizē nervu, sirds – asinsvadu un elpošanas sistēmu, uzlabo vielmaiņu, skaidro ārste. Savukārt zemūdens masāža ir viena no procedūrām, kuru var izmantot arī bērni sākot no 10 gadu vecuma. Zemūdens masāža galvenokārt iedarbojas uz nervu sistēmu. Tā labvēlīgi ietekmē arī sirds un asinsvadu sistēmu, uzlabo vielmaiņu, stimulē asinsrades sistēmu, paaugstina hemoglobīna un eritrocītu līmeni. Zemūdens masāža iedarbojas arī uz locītavām un īpaši labvēlīgi ietekmē muskuļus. Zemūdens masāžu pielieto gandrīz pie visām saslimšanām arī pie aptaukošanās un celulīta, piebilst I. Jakovicka. Savukārt minerālūdens vannām nodaļā izmanto minerālūdeni, kas iegūts no bijušās Liepājas sanatorijas urbuma. Tas ir ar tādu minerālu koncentrāciju, kāda ir reti kur. Šajā ziņā mēs esam unikāli, ar gandarījumu saka I. Jakovicka. Minerālūdens satur bromu, hlorīdu, jodu, kalciju, magniju un ir vienīgais šāda sastāva un koncentrācijas minerālūdens Latvijā, uzsver ārste. Tas ārstē locītavu un vielmaiņas saslimšanas, palīdz osteohondrozes un radikulīta slimniekiem, stiprina nervu sistēmu un palīdz atbrīvoties no stresa.

11/01/2017

"Jensen Metal" dāvinājums Rehabilitācijas nod.

20/10/2015

Ambulatorās rehabilitācijas nodaļai - 1.gads

29/10/2015

Sper soli pretī kūrorta izveidei