Slimnīca dāvinājumā saņem tehniskos palīglīdzekļus

P6260030
Dāvinājumā tika saņemti elkoņu un padušu kruķi, tripods un augstais atbalsta rāmis.

Liepājā strādājošā dāņu metālapstrādes uzņēmuma "Silkeborg Spaantagning Baltic" vadītāja Ilze Zāģere un biroja administratore Linda Bērziņa Liepājas Reģionālās slimnīcas Fizikālas terapijas un rehabilitācijas nodaļas vajadzībām pasniedza vērtīgu dāvanu – tehniskos palīglīdzekļus, kas tiks izmantoti gan bērnu, gan pieaugušo rehabilitācijā.

Ilze Zāģere: „Mums mazs putniņš pačukstēja, ka slimnīcai ir vajadzīgi tehniskie palīglīdzekļi. Līdz ar to mēs nolēmām atsaukties un uzdāvināt dažādus atbalsta priekšmetus, kas domāti gan bērnu, gan pieaugušo vajadzībām.”

Šī nav pirmā reize, kad uzņēmums atbalsta slimnīcu ar ziedojumiem. Pagājušā gada Ziemassvētkos Vispārējo bērnu slimību nodaļai uzņēmums sarūpēja inhalatoru. Uz jautājumu - kāpēc uzņēmums atsaucas šādiem aicinājumiem, Linda Zāģere atbildēja: ja ir iespēja palīdzēt, tad ir jāpalīdz tiem, kam varbūt neiet tik labi kā gribētos.

Savukārt nodaļas fizioterapeite Līga Sprūde stāsta, ka tehniskie palīglīdzekļi ir ļoti nepieciešami, sevišķi pārnēsājamie, tādi kā kruķi un dažādi balsta priekšmeti: „Mēs esam ļoti priecīgi par to, ka uzņēmuma pārstāves mums tos sagādāja, jo ikdienas darbā tie ir ļoti nepieciešami. Ar to palīdzību mēs mācām cilvēkus staigāt pēc dažādam traumām un operācijām. Pēc tam jau cilvēki paši vai nu izīrē, vai nopērk kruķus, bet pirms tam viņi pie mums iemācās to veikt ergonomiski pareizi, lai varētu mērot salīdzinoši lielākus attālumus vai vienkārši uzkāpt pa trepēm. Mēs dāvinājumā saņēmām elkoņu, padušu kruķus bērniem un pieaugušajiem, tripodu, (atbalsta priekšmets uz trijām kājām) un augsto rāmi, par kuru mēs esam īpaši priecīgi, jo tas mums ir ļoti nepieciešams ikdienas darbā. Pēc dažādām saslimšanām traumām un operācijām, kad cilvēkam ir maz spēka vai līdzsvara traucējumi, tas ir viens no pirmajiem tehniskajiem palīglīdzekļiem ar kura palīdzību viņu var piecelt kājās.”

Slimnīca, turpinot aizsākto, aicina arī citus uzņēmumu pārstāvjus vai iedzīvotājus pārlūkot savas mājas un Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļai ziedot trenažierus, kuri pašu vajadzībām vairs netiek izmantoti. „Trenažieri, iespējams, kādam ir garāžā, bēniņos, šķūnīšos, saliekti zem gultām vai vienkārši tiek izmantoti kā drēbju pakarināmie, mēs aicinām noslaucīt putekļus un ziedot tos slimnīcai. Īpaši mēs būsim priecīgas par veloergometriem, stacionāriem velosipēdiem vai jebkuru citu trenažieri, jo mēs tiem pielietojumu atradīsim,” saka L. Sprūde.

Tuvāk informācija par akcijas norisi, vai, lai nodotu ziedojumu, lūgums zvanīt akcijas koordinatorei Līgai Sprūdei pa tālruni 29776402.

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

11/01/2017

"Jensen Metal" dāvinājums Rehabilitācijas nod.

20/10/2015

Ambulatorās rehabilitācijas nodaļai - 1.gads

29/10/2015

Sper soli pretī kūrorta izveidei