Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Slimnīcā veiktas augsta līmeņa ginekoloģiskas operācijas

Paraksts zem foto: „Lai veiktu šāda veida operācijas, jābūt augstā tehniskā līmenī aprīkotām operāciju zālēm un kvalificētam medicīnas personālam ar pieredzi šo operāciju veikšanā,” norādīja E. Ošiņš.
Paraksts zem foto: „Lai veiktu šāda veida operācijas, jābūt augstā tehniskā līmenī aprīkotām operāciju zālēm un kvalificētam medicīnas personālam ar pieredzi šo operāciju veikšanā,” norādīja E. Ošiņš.

Liepājas Reģionālajā slimnīcā ginekologs Eduards Ošiņš, kas jau trīs gadus praktizē Francijā, sadarbībā ar ginekoloģi, dzemdību un mazinvazīvās ķirurģijas speciālisti Elīnu Lauvu veica divas augstākā līmeņa laparoskopiskās operācijas. Viena no tām bija saistīta ar sieviešu dzimumorgānu noslīdējumu un to laparoskopisko korekciju un otra – ar dziļo endometriozi.

 

Endometrioze ir izplatīta ginekoloģiska patoloģija, kas skar sievietes reproduktīvajā vecumā un ir to trīs izplatītāko saslimšanu skaitā, kas var novest sievietes pie pastāvīgām, mokošām sāpēm, nozīmīgiem veselības traucējumiem un pat neauglības.

 

E. Ošiņš pastāstīja, katra no operācijām ilga aptuveni 3 stundas. „Šāda veida operācijas ir laikietilpīgas un arī ļoti darbietilpīgas. Lai tās veiktu, jābūt augstā tehniskā līmenī aprīkotām operāciju zālēm un kvalificētam medicīnas personālam ar pieredzi šo operāciju veikšanā,” norādīja E. Ošiņš. Viņš azina, ka Liepājas Regionālajā slimnīcā tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas endometriozes ārstēšanai – gan operācijas, gan izmeklējumi tiek veikti izmantojot laparoskopisko metodi, kas ir saudzējošākā metode pacientēm un ļauj precīzi noteikt slimības apmēru.

 

Endometrioze rodas tad, kad audi, kas līdzīgi audiem, kas parasti izklāj dzemdes dobumu (endometrijs) atrodas citur organismā. Visbiežāk endometrioze sastopama iegurnī  - olnīcās vai uz tām, aiz dzemdes, audos, kas fiksē dzemdi (saitēs), zarnu vai urīnpūšļa sienās, bet to var atrast arī citās vietās organismā, piemēram, krūšu kurvī, plaušās, rētās un nabā. Endometriotiskie audi var atrasties uz orgānu virsmas un uz peritoneja (apvalks, kas izklāj vēdera dobumu). Šie audi var ieaugt dziļāk orgānos vai veidot cistas (ar šķidrumu pildīti veidojumi) olnīcās. Šīs cistas ir zināmas kā “šokolādes” cistas jeb endometriomas.

 

Katru mēnesi, ja sievietei neiestājas grūtniecība, dzemdes iekšējais slānis noārdās menstruālās asiņošanas laikā. Endometriotiskie audi (endometrioze) iziet līdzīgu ciklu un asiņo menstruāciju laikā. Tas var radīt sāpes menstruālās asiņošanas laikā, iekaisumu un rētošanos. Rētošanās var izraisīt orgānu vai struktūru salipšanu, un tas var izkropļot to normālo anatomiju. Mazā iegurņa anatomijas izmaiņas var radīt grūtības iestāties grūtniecībai. Dziļās endometriozes audi un rētaudi dažreiz var izveidot sacietējumus, ko sauc par endometriotiskajiem mezgliem. Šie mezgli var būt ļoti jūtīgi un sāpīgi pieskāriena laikā. Rētošanās un mezgli var radīt sāpes dzimumakta laikā.

 

Endometrioze nav vēža process, bet to uzskata par labdabīgu audzēju un laika gaitā sievietes veselības stāvoklis var pasliktināties. Tas ir ilgtermiņa stāvoklis, kas var būtiski ietekmēt vispārējo veselību, emocionālo labsajūtu un dzīves kavalitāti kopumā.

 

Edvards Ošiņš patlaban strādā Francijā Vosgesas rietumdaļā, CHOV Nefchateau klīnikā, kas līdzīgi kā Liepājas slimnīca siedz gan dzemdību, gan ginekoloģisko palīdzību. Pirms tam Edvards Ošiņš strādājis Ventspils un Talsu slimnīcā.

linija4

linija2

Foto galerijas

08/03/2018

Ārsts Sokols Rekshepi veic ginekoloģisku operāciju ar jaunu metodi. Foto: Kurzemes vārds

25/09/2015

Ginekoloģijas nodaļa fotogrāfijās

linija3

Video galerijas

10/03/2017

Apgūst jaunu metodi urīna nesaturēšanas ārstēšanā

29/03/2011

Strādājam Liepājā