Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Jāuzmanās no lapseņu dzēlieniem

Runājot par tautas līdzekļu pielietošanu, ārste Inese Cēbere neiesaka pie koduma vietas likt zemi, jo var dabūt stinguma krampjus un citas infekcijas.
Runājot par tautas līdzekļu pielietošanu, ārste Inese Cēbere neiesaka pie koduma vietas likt zemi, jo var dabūt stinguma krampjus un citas infekcijas.

Liepājas Reģionālajā slimnīcā pēc palīdzības pēc lapseņu dzēlieniem vidēji dienā vēršas 2-3 cilvēki - gan pieaugušie, gan bērni. Cilvēki uz kukaiņu kodumiem reaģē atšķirīgi. Dažiem cilvēkiem ir paaugstināts jūtīgums pret kukaiņu dzēlumiem. Ir arī tādi, kuri tikai noskalo ar aukstu ūdeni un tūska pāriet.

 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas ārste Inese Cēbere stāsta: „Ir bijuši gadījumi, kad cilvēkiem lapsenes iekož sejā, kas, protams, ir viens no sliktākajiem variantiem, jo pēc šāda koduma ļoti ātri attīstās tūska. Pēdējā laikā slimnīcā pēc palīdzības ir vērsušies divi vīrieši, kuriem lapsenes bija iekodušas sejā. Taču sevišķi bīstami var būt, ja lapsene iekož melē. Tas var izsaukt elpceļu nosprostošanos un smakšanu. Šādos gadījumos ieteicams likt aukstumu uz sejas un kakla, dod dzert aukstus dzērienus, nekavējoties izsaukt ātro palīdzību. Vecākiem šajā laikā īpaši būtu jāuzmana mazi bērni, jo saldo dzērienu pudelītes pievilina lapsenes.”

 

Parasti pēc kukaiņu kodumiem pacienti netiek ievietoti stacionārā, bet pirmajā stāvā Vispārējā profila nodaļā, kur saņem antialerģiskos medikamentus un tiek novēroti aptuveni 4-5 stundas. Ja simptomi samazinās un cilvēkam paliek labāk, tiek izrakstīta terapija un pacients var doties mājās. Ja simptomi nesamazinās un cilvēks, saka, ka nejūtas labi, viņu ievieto stacionārā.

 

Runājot par tautas līdzekļu pielietošanu, ārste Inese Cēbere neiesaka pie koduma vietas likt zemi, jo var dabūt stinguma krampjus un citas infekcijas un piebilst, ka ļoti labi tūsku noņem svaiga kāposta lapas vai ledus gabaliņi. Var arī ar jodu koduma vietā zīmēt restīti vai vilkt aplīti.

 

 

 

INDRA GRASE

slimnīcas sabiedrisko attiecību vadītāja

linija4

linija2

Foto galerijas

10/02/2014

NMP nodaļa fotogrāfijās

08/05/2013

Mācības NMP nodaļā

linija3

Video galerijas

22/02/2018

Atbildīgie dienesti iedzīvotājus aicina ģērbties silti

05/01/2016

Slimnīcā nogādā salā cietušu vīrieti

Slimnīcā nogādā salā cietušu vīrieti