Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

NMP nodaļas remonts tuvojas nobeigumam

P1010005
Arī reģistratūra tiek pārcelta citā vietā atbilstoši jaunajai ieejai nodaļā.

Beidzies remonts lielākajā daļā Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas telpu, kas tagad kļuvušas daudz gaišākas un plašākas. Remontējot nodaļu un izmainot tās plānojumu, īpaši tika domāts, lai sagādātu maksimālas ērtības visiem pacientiem, gan tiem kas atnāk paši, gan tiem, kas tiek atvesti ar neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) transportu. Tāpat šeit daudz ērtāk strādāt ir arī pašiem mediķiem.

 

Izremontēti un atvērti ir nodaļas pacientu apskates kabineti un palātas, stabilizācijas zāle, pacientu un viņu piederīgo uzgaidāmās telpas, ārstu istaba. Arī nodaļas reģistratūra pārcelta citā vietā atbilstoši jaunajai ieejai nodaļā. Savukārt telpā, kur līdz šim atradās reģistratūra, remonts turpinās un šī zona turpmāk tiks izmantota guļamratu un ratiņkrēslu novietošanai. Tā kā šī telpa atrodas vistuvāk tā saucamajām slūžām, kur ar NMP transportu tiek ievesti smagi slimi pacienti, tad NMP darbiniekiem būs ērti pārvietot pacientu no automašīnas uz slimnīcas guļamratiem un nogādāt pacientu atbilstošā vietā tālākai palīdzības sniegšanai. Savukārt blakus guļamratu un ratiņkrēslu novietnei izvietota Vispārējā profila nodaļa, kur viena palāta būs atvērta arī pediatrijas vajadzībām. Pozitīvi ir arī tas, ka tagad nekrustojas to pacientu plūsma, kurus atved ar NMP transportu ar to pacientu plūsmu, kas atnāk paši. Tagad tās ir pilnīgi nodalītas viena no otras. Arī bērniem ir iekārtota atsevišķa uzgaidāmā telpa, kur uzturēties un sagaidīt ārstu.

 

Jau tuvākā nākotnē pacientu vajadzībām kopumā būs paredzētas trīs ieejas. Pirmā no ieejām ir paredzēta tikai NMP darbiniekiem, kas caur tā saucamo slūžu telpu ieved akūtos pacientus ar neatliekamās medicīniskās palīdzības transportu. Blakus slūžām nupat atvērta otra ieeja, kur cilvēki varēs doties, piemēram, uz traumpunktu, reģistratūru paši pēc savas iniciatīvas, vai ar ģimenes ārsta, vai speciālista norīkojumu. Pie šīs ieejas var piebraukt arī personīgais transports akūtos gadījumos, kad cilvēks ir nekavējoši jānogādā slimnīcā un viņam vajadzīga neatliekama palīdzība, bet viņš ieradies ar savu automašīnu. Taču ilgstoši šeit uzturēties nedrīkst, lai neaizšķērsotu ceļu operatīvajam transportam. Savukārt trešā ieeja būs jaunuzceltajā piebūvē. Turpretī līdz šim esošā galvenā ieeja paliks tikai personāla vajadzībām.

 

Taču jāņem vērā, ka joprojām turpināsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas remonts, pabeidzot telpu remontu ap slūžu ieeju, kā arī tiks veikti apkārtnes labiekārtošanas darbi, t.sk. tiks bruģēts piebraucamais ceļš uz traumpunkta ieeju. Līdz ar to, pacientu plūsma vēl var tikt koriģēta atbilstoši remontdarbu vajadzībām, lūgums sekot norādēm.

 

Uzziņai:


Tautā ir iegājies šī profila nodaļu saukt par uzņemšanas nodaļu, taču tas īsti neatspoguļo galveno šīs nodaļas darba būtību.

 

Nodaļas galvenā un svarīgākā funkcija ir:

 • neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana,
 • dzīvībai svarīgu funkciju nodrošināšana un stabilizēšana,
 • steidzama diagnostika un ārstēšanas uzsākšana.

 

Tāpēc šo nodaļu arī sauc par Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļu, kas ietver arī reģistratūru, traumpunktu un Vispārējā profila nodaļu. Visas šīs struktūrvienības strādā diennakts režīmā katru dienu.

 

Reģistratūra

 • Reģistrators ir pirmā persona, kas kontaktēsies ar Jums vai Jūsu radiniekiem.
 • Lai nodrošinātu medicīniskās dokumentācijas noformēšanu, mēs vēlamies no Jums saņemt visu informāciju, kas nepieciešama (pases dati, dzīves vietas adrese, darba vieta u.c.). Lai novirzītu Jūs pie pareizā speciālista un noteiktu ārstēšanas prioritāti, medicīniskais koordinators ir tiesīgs Jums uzdot jautājumus par saslimšanas sākumu, iemesliem un citus būtiskus jautājumus.

 

NMP nodaļa

 • Nodaļas prioritāte ir nelaimes gadījumu, akūtu stāvokļu un hronisku saslimšanu paasinājumu neatliekama diagnostika, ārstēšana un Jūsu veselības stāvokļa stabilizēšana.
 • Ārstēšanas prioritāte ir tiem pacientiem, kuru veselībai un dzīvībai ir vislielākie draudi. Tāpēc pacientiem, kuru veselības stāvoklis ir nosacīti stabils un neapdraud to dzīvību, var nākties ilgāk gaidīt izmeklējumus un speciālistu palīdzību. Mūsu slimnīcā ir noteikts maksimālais laiks - 6 stundas, kuru laikā mums jānodrošina Jums pilnvērtīga medicīniskā palīdzība.
 • NMP nodaļā medicīnisko palīdzību nodrošina: ārsts internists/NMP ārsts, neirologs, ķirurgs/traumatologs, pediatrs, ginekologs, kā arī vidējais un jaunākais medicīniskais personāls.
 • Diennakti pieejami arī laboratorijas, rentgena un datortomogrāfijas izmeklējumi.
 • Visi iespējamie slimnīcas resursi tiek iesaistīti, lai pēc iespējas kvalitatīvāk un profesionālāk nodrošinātu veselības aprūpi ikvienam.

 

Traumpunkts


Ārsta palīgs Jums nozīmēs nepieciešamos izmeklējumus un sniegs medicīnisko palīdzību savas kompetences līmenī. Pārsvarā visos gadījumos tiek piesaistīts ārsts traumatologs vai ķirurgs.

 

Vispārējā profila nodaļa

 • Tos pacientus, kuru veselības stāvokļa stabilizēšanai un ārstēšanai nepieciešams vairāk par sešām stundām, taču prognozējams, ka nevajadzēs atrasties slimnīcā ilgāk par diennakti, mēs stacionējam Vispārējā profila nodaļā. Šeit Jums tiks turpināta NMP nodaļā uzsāktā ārstēšana, nepieciešamības gadījumā nodrošinot arī papildizmeklējumus.
 • Jūs būsiet pastāvīgā dežūrārsta un medicīniskā personāla uzraudzībā.
 • Ja pēc diennakts Jūsu veselības stāvoklis būs stabilizējies, Jūs tiksiet izrakstīts no nodaļas un nodots tālākā ģimenes ārsta uzraudzībā.
 • Ja Jūsu veselības stāvoklis neuzlabosies, vai būs nepieciešami detalizētāki un sarežģītāki izmeklējumi, mēs stacionēsim Jūs slimnīcas attiecīgā profila nodaļā tālākai ārstēšanai un diagnostikai.

linija4

linija2

Foto galerijas

10/02/2014

NMP nodaļa fotogrāfijās

08/05/2013

Mācības NMP nodaļā

linija3

Video galerijas

22/02/2018

Atbildīgie dienesti iedzīvotājus aicina ģērbties silti

05/01/2016

Slimnīcā nogādā salā cietušu vīrieti

Slimnīcā nogādā salā cietušu vīrieti