Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Mediķi mācās sniegt palīdzību lidojuma laikā

PA020122
Mediķi mācījās nolaisties no helikoptera un pacelties tajā, izmantojot specifisku aprīkojumu - virves un vinčas.

Otrdien, 2.oktobrī, pie Liepājas Reģionālās slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Kurzemes reģiona brigāžu mediķi mācījās, kā pacientiem un cietušajiem sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību glābšanas helikopterā. Praktiskās iemaņas un teorētiskās zināšanas apguva 25 brigāžu mediķi, tajā skaitā no Liepājas, Priekules, Aizputes, Alsungas, Ventspils, Dundagas, Rojas un Talsiem.

 

 

Mācību laikā tika izmantots Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku glābšanas (NBS GS) helikopters. Viens no mācību mērķiem bija arī pilnveidot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu un NBS GS Aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļas sadarbību.

 

Valsts medicīnisko resursu un rezervju nodaļas vadītājas vietnieks, ārsta palīgs Juris Raudovs pastāstīja, ka helikopteru izmanto situācijās, kad pacients jānogādā no reģionāla stacionāra uz kādu no klīnikām Rīgā papildus izmeklējumu vai manipulāciju veikšanai, ko nevar izdarīt uz vietas. Šo helikopteru izmanto arī situācijās, kad neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem jāsniedz palīdzība grūti pieejamās vietās. Tā kā Liepāja ir piejūras pilsēta un daudzi negādījumi notiek jūrā, tad ir iepējamas situācijas, ka helikopters tiek izmantots glābšanas darbos jūrā. Līdz ar to uz borta ir jābūt mediķiem, lai pēc pacelšanas cietušais uzreiz saņemtu medicīnisko palīdzību. Vidēji gadā ir līdz 15 medicīniskām evakuācijām, kur tiek izmantots helikopters, piebilda J. Raudovs.

 

Mācību laikā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta speciālisti un Gaisa spēku Aviācijas eskadriļas Glābšanas dienesta instruktori mediķiem sniedza teorētiskās zināšanas par drošības noteikumiem un medicīniskās palīdzības sniegšanas specifiku gaisa transportā. Tāpat mediķi veica praktiskus vingrinājumus darbojoties ar helikopterā esošo medicīnisko aprīkojumu, mācījās sniegt palīdzību cietušajiem lidojuma laikā, kā arī nolaisties no helikoptera un pacelties tajā, izmantojot specifisku aprīkojumu, t.sk. virves un vinčas. Mācības novēroja arī Liepājas Reģionālās slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas mediķi, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Operatīvā vadības centra pārstāvji.

 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša pastāstīja, ka šādas apmācības sadarbībā ar Gaisa spēku Aviācijas bāzi tiek organizētas jau vairākus gadus. Līdz šim Latvijā apmācīti 173 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, kuri ir gatavi sniegt medicīnisko palīdzību smagi slimiem vai cietušiem pacientiem lidojuma laikā, nodrošināt to dzīvības funkciju uzturēšanu, nepieciešamības gadījumā veikt reanimācijas pasākumus u.c. neatliekamo palīdzību, līdz brīdim, kad pacients tiek nogādāts slimnīcā.

 

 

 

 

 

 

 

 

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

linija4

linija2

Foto galerijas

10/02/2014

NMP nodaļa fotogrāfijās

08/05/2013

Mācības NMP nodaļā

linija3

Video galerijas

22/02/2018

Atbildīgie dienesti iedzīvotājus aicina ģērbties silti

05/01/2016

Slimnīcā nogādā salā cietušu vīrieti

Slimnīcā nogādā salā cietušu vīrieti