Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Iestājoties siltākam laikam, aicina piesargāties no ērcēm

c_297_145_16777215_00___images_bildes_rakstiem_erces.png

Laikam kļūstot siltākam, no miega ir modušās ērces. Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrība līdzdalības daļa aicina iedzīvotājus piesargāties no ērcēm.

Pavasara un vasaras laikā daudzi dodas atpūsties ārpus mājām. Lai šī atpūta tiktu izbaudīta ar prieku, aicinām, dodoties pie dabas, ievērot piesardzību.

Lai ērces būtu labāk pamanāmas, velciet gaišas krāsas apģērbu. Dodoties pļavā vai mežā, velciet garās bikses un apģērbu ar garām piedurknēm, kā arī lietojiet galvassegu.

 

Liepājas Reģionālās slimnīcas Iekšķīgo slimību nodaļas virsmāsa Valentīna Grincēviča uzsver, ka atkārtoti dodoties uz mežu, nevajag vilkt tās pašas drēbes, kas bija mugurā jau iepriekšējā reizē. „Ērces ir ļoti sīkas, tās var paslēpties apģērba vīlēs, adījumos un cilvēki tās var nepamanīt arī tad, ja rūpīgi apskata apģērbu,” norāda V.Grincēviča un iesaka drēbes pēc meža apmeklējuma uzreiz izmazgāt.

 

Lielākoties ērces dzīvo uz zāles stiebriem apmēram 10 centimetru augstumā virs zemes. Tieši potīšu rajoni ir neaizsargātākie, tādēļ mežā nedrīkstētu iet ar kleitām un plandošiem apģērbiem. Vajadzētu nosegt potīšu rajonu, vai nu ieliekot bikšu galus zeķēs vai kā citādi. Ejot pa pļavu vai mežu, ļoti svarīgi ik pa brīdim paskatīties, vai nav pieķērusies ērce.

 

Izmantojiet dažādus kukaiņu atbaidīšanas aerosolus, ar kuriem apsmidzināt savu apģērbu. Atrodoties mežā, bieži pārbaudiet savu apģērbu un ādu. Atkārtotu pārbaudi veiciet arī pēc atgriešanās mājās. Ja iespējams, palūdziet, lai kāds palīdz jums pārbaudīt, vai uz Jūsu ķermeņa nav ērces. Aicinām pieaugušos īpašu uzmanību pievērst bērnu ķermeņu daļu apskatīšanai. Esiet uzmanīgi, jo ērces mājās var atnest mājdzīvnieki, kā arī tās var ienest ar pļavas puķēm un koku zariem.

 

Esot pie dabas, ik pēc pāris stundām vajadzētu pārbaudīties, vai kaut kur nerāpo ērce, īpaši jostas, kakla un potīšu rajonā, kur apģērbs var parauties uz augšu. Vienmēr pēc meža vai pļavas apmeklējuma ieejiet dušā, jo tā var noskalot nost no ķermeņa arī ērces.

 

Ja Jums ir piesūkusies ērce, tad vislabāk to nekavējoties izņemt ārstniecības iestādē. Ja izlemsiet pats izņemt piesūkušos ērci, tas jādara ļoti uzmanīgi, lai nenorautu snuķīti, kurš atrodas cilvēka ķermenī. To var veikt, ja uzmet parazītam stipra diega cilpu un uzmanīgi velk.

 

Liepājas Reģionālās slimnīcas traumpunktā ērci var noņemt speciālists, taču, lai to pārbaudītu, ērce jāsūta uz Rīgu, un tas ir maksas pakalpojums. To, vai ērce ir inficēta, var noteikt tikai laboratorijā.

 

V.Grincēviča stāsta, ka pēc ērces noņemšanas vajadzētu izvairīties no saaukstēšanās un papildus lietot polivitamīnus, lai stiprinātu organisma imunitāti, kā arī vērot, vai neparādās paaugstināta temperatūra, galvas sāpes, drebuļi, vai koduma vietā uz ādas neparādās kādi plankumi, apsārtums. „Tad jādodas pie ģimenes ārsta, lai viņš izvērtē Jūsu veselības stāvokli,” norāda V. Grincēviča.

 

c_651_366_16777215_00___images_bildes_rakstiem_liepaja_erces.jpg

 

Informāciju sagatavoja:

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas

Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa

Tālr.: 634 04 743

 

Informācija sagatavota sadarbībā ar SIA “Liepājas reģionālā slimnīca”

linija4

linija2

Foto galerijas

linija3

Video galerijas

14/03/2017

Vai Liepājā pastāv risks inficēties ar leģionāru slimību?

23/01/2017

Gripas profilakse

Gripas profilakse