Slimnīcā palielina LOR pakalpojumu pieejamību

c_297_145_16777215_00___images_viksne_foto_2.jpg

Liepājas Reģionālās slimnīcas (LRS) Konsultatīvajā nodaļā pacientus pieņem ārsts – rezidents otorinolaringologs Rūdolfs Jānis Vīksne, kas konsultē pacientus gan akūtu, gan hronisku deguna, rīkles un ausu slimību gadījumos. Līdz ar R. J. Vīksnes darbības sākšanu, Liepājas Reģionālajā slimnīcā palielināta ambulatoro un stacionāro LOR pakalpojumu pieejamība. Patlaban slimnīcas Konsultatīvajā nodaļā ambulatoros pakalpojumus sniedz vēl divi otorinolaringologi.

Dr. R. J. Vīksne: „Pie manis droši var vērsties gan bērni, gan pieaugušie, ja ir akūts vidusauss iekaisums, deguna blakusdobumu iekaisums, kakla sāpes vai kāda cita akūta kaite, kas saistīta ar degunu, ausīm vai rīkli. Pie manis var vērsties arī gadījumos ar ilgstošām ausu, deguna un rīkles veselības problēmām, kas nepāriet jau vairākus mēnešus vai gadus.” Uz jautājumu, kas viņaprāt ir galvenais ambulatorajā pieņemšanā, ārsts atbild: „Galvenais ir uzklausīt pacientu, pamatoti izskaidrot ārstēšanas terapiju un radīt sajūtu, ka viņš ir saprasts.”

Palīdzēt cilvēkiem atrisināt viņu veselības problēmas var divējādi, stāsta R. J. Vīksne: „Viens no veidiem ir ambulatori sniegt piemērotu medikamentozu terapiju, izprotot cilvēka saslimšanas iemeslu. Otrs – sniegt ķirurģisku palīdzību”.  Ārsts veic diganostikas un ārstniecības manipulācijas, to skaitā dažāda veida deguna operācijas, sākot no deguna starpsienas, deguna gliemežnīcu samazināšanas operācijām līdz pat sarežģītām endoskopiskām blakusdobumu operācijām.

R. J. Vīksne savas zināšanas un iemaņas apguvis un pilnveidojis strādājot P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, zināšans papildinājis Ņūkāslā – izejot apmācību kursu par specifiskām endoskopisku operāciju tehnikām, kā arī Kijevas otolaringoloģijas institūtā, izejot ausu mikroķirurģijas un otoneiroķirurģijas kursus.

Pacienti, kuriem nepieciešama otorinolaringologa konsultācija, var pierakstīties pie Dr. R. J. Vīksnes zvanot uz Konsultatīvo nodaļu pa telefonu: 63403231, katru darba dienu no plkst. 8.00 līdz 16.00 vai ierodoties personīgi Konsultatīvās nodaļas reģistratūrā darba dienās no plkst. 7.30 – 16.30, kā arī izmantojot e-pieraksta sistēmu jebkurā nedēļas dienā un laikā. Ārsts pieņem gan ar ģimenes ārsta  nosūtījumu, gan sniedz maksas konsultācijas.

Liepājas Reģionālā slimnīca ir daudz darījusi, lai palielinātu ambulatoro paklapojumu klāstu un pieejamību. Darbu sākuši un pacientus pieņem virkne jaunu speciālistu - asinsdadu ķirurgs, mikroķirurgs, reimatologs, no novembra darbu uzsāks vēl viens urologs, kā arī LRS filiālē Zobārstniecības poliklīnikā darbu uzsācis bērnu stomatologs.

Indra Grase

SIA „Liepājas reģionālā slimnīca”

sabiedrisko attiecību speciāliste

tel.:26591363