Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Ar jaunām tehnoloģijām ķirurģija kļuvusi drošāka

A.Mertens stāsta, ka jaunajiem implantiem pieejami dažādi augstumi un platumi, kas nozīmē, ka tos var pielāgot katram individuāli.
A.Mertens stāsta, ka jaunajiem implantiem pieejami dažādi augstumi un platumi, kas nozīmē, ka tos var pielāgot katram individuāli.

Līdzīgi kā citās jomās, arī ķirurģijā ienākušas 3D printēšanas tehnoloģijas. Izmantojot drukātus implantus, kakla daļas diska nomaiņas operācijas kļuvušas arvien drošākas, arī to rezultāti ir arvien labāki. Mugurkaula ķirurgs Agris Mertens uzsver, ka šī tehnoloģija medicīnā ir tuvākās desmitgades nākotne, tāpēc ir ļoti svarīgi, ka esam tajā iekšā jau sākumā.

 

Lai arī 3D printēšana lielākoties asociējas ar plastmasas detaļu izgatavošanu, tomēr šajā gadījumā tiek izmantots metāls –  speciāls medicīniskais titāns. Implantu printē pulveri klājot vienu kārtiņu virs otras, izveidojot strukturētu režģi, kurā ļoti viegli ieaug kaulu daļiņas un nogulsnējas asins šūnas, līdz ar to tiek veicināta kaulu ļoti laba saaugšana. Tieši porainajā struktūrā esot lielākais noslēpums. Tā ļauj materiālam arī nedaudz deformēties, un, cilvēkam kustoties, tiek absorbēts trieciena spēks, tādēļ iegrimšanas iespējamība kaulā ir krietni mazāka.

c_297_145_16777215_00___images_agris_mertens_instr.jpg

Šādi implanti tirgū ir parādījušies pēdējo piecu gadu laikā, un to popularitāte strauji pieaug, jo rezultāti pacientiem ir labi, stāsta A.Mertens. Jaunajiem implantiem pieejami dažādi augstumi un platumi, kas nozīmē, ka tos var pielāgot katram individuāli. Tiem ir arī iespēja mainīt leņķi, tādējādi pacientiem, kuriem diski ar gadiem nosēdušies, ir iespēja atgūtu iepriekšējo stāju un pareizo kakla formu. "Ar šiem implantiem strādājām jau vairākus mēnešus. Ļoti svarīgi, ka operācijas taisām regulāri – praktiski katru nedēļu, līdz ar to ķirurgs ļoti labi orientējas."

 

Bieži vien mugurkaula ķirurģija asociējas ar bīstamību, taču A.Mertens uzsver, ka ar katru gadu tā kļūst arvien drošāka. Pirms gadiem 30 - 40 kakla operācijas taisīja samērā reti, un tiešām uzskatīja, ka tās ir grūtas un sarežģītas. Ar iepriekšējiem implantiem ieaugšana varēja būt ilgstoša, pat pusgadu, un tie varēja arī neieaugt, un tā bijusi lielākā problēma.

 

"Jaunie implanti ieaug tik ātri, ka bieži vien pacients, atnākot uz pieņemšanu, saka: „Ja es būtu agrāk zinājis, ka būs tik labs rezultāts, es to būtu izdarījis jau pirms gada!" Ķirurgs stāsta, ka pēc 6 līdz 8 nedēļām pacienti jūtas praktiski veseli un sūdzības ir pazudušas. Ja vajag mainīt tikai vienu implantu, operācija esot ļoti īsa. Griezienam pēc tam tiek uzliktas arī kosmētiskās šuvītes, lai izskatās glītāk. Pēc pusgada griezuma vietu praktiski vairs nevarot redzēt.

linija4

linija2

Foto galerijas

06/11/2015

Pēdas velves koriģējošu operāciju veic M.Leitlands, M.Malzubris

28/04/2014

A.Gulbis un A.Mertens veic jauna veida operāciju pusaudzim

linija3

Video galerijas

07/11/2015

Veic unikālu operāciju

09/05/2014

Bez sāpēm atgriežas skolas solā

Bez sāpēm atgriežas skolas solā