Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Ievieš jaunas operāciju metodes traumatoloģijā

P1210033
Traumatologs Uldis Ārgalis (no kreisās) un ārsta palīgs Jānis Auders veic ceļu locītavas operāciju.

Ceļu locītavu atjaunojošās operācijas veic ar jaunu metodi

Liepājas Reģionālā simnīca ir viena no tām nedaudzajām slimnīcām valstī, kur tiek veiktas ceļu locītavu priekšējo krustenisko saišu atjaunojošās operācijas.

Traumatologam Uldim Ārgalim bija iespēja Vācijā pie Eiropā atzīta un pieredzējuša ķirurga Heinca-Jurgena Eishorna (Heinz-Jürgen Eichhorn), kurš specializējies ortopēdijā un sporta medicīnā, apgūt jaunu ķirurģisku metodi, kuru pielieto veicot ceļa locītavu priekšējo krustenisko saišu atjaunojošās operācijas. U. Ārgalis skaidro, ka ceļu locītavu priekšējā krusteniskā saite patiesībā sastāv no divām atsevišķām šķiedrām un ar jaunās metodes palīdzību tiek atjaunota katra šķiedra atsevišķi. Jaunā metode ir daudz precīzāka, kaut gan pati operācija ir sarežģītāka, saka U. Ārgalis un piebilst, ka tagad šī metode ir apgūta un turpmāk mēs ceļa locītavu priekšējo krustenisko saišu atjaunojošās operācijas veiksim izmantojot jaunapgūto metodi. Pirmais pacients jau ir izoperēts, taču vēl ir pagājis samērā mazs laiks pēc operācijas, lai izvērtētu visus rezultātus, „bet domāju, ka rezultāts būs labs,” pārliecināts ir U. Ārgalis un piebilst, ka krustenisko saišu bojājumus, galvenokārt, gūst cilvēki sportojot gan profesionālā, gan amatieru līmenī.

 

 

Sarežģītas artroskopiskas plecu locītavu operācijas

Sadarbībā ar firmu Johnsons @ Johnsons mūsu slimnīcā tika rīkotas seminārs - apmācības, kuru laikā Klaipēdas Reģionālās slimnīcas ārsts Viktoras Jermolajevas trīs pacientiem - divām sievietēm un vīrietim - veica sarežģītas, tehniski grūti izpildāmas artroskopiskas plecu locītavu operācijas. Uz semināru bija ieradušies vadošie traumatologi arī no Gaiļezera slimnīcas, Rīgas 2.slimnīcas un Madonas slimnīcas. Liepājas slimnīcas traumatologs Uldis Ārgalis skaidro, ka mūsu slimnīcā šo semināru rīkoja tāpēc, ka mums jau ir zināma pieredze šo operāciju veikšanā un mums ir viss vajadzīgais aprīkojums, lai šīs operācijas varētu izdarīt. „Šajā gadījumā šīs operācijas bija vēl sarežģītākas par ikdienā jau veiktajām un tāpēc tika piesaistīts speciālists no Lietuvas, kas ir vadošais plecu ķirurgs Baltijas valstīs,” skaidro U. Ārgalis.

Atgādinām, ka 2010. gada 5. martā kopā ar V. Jermolajevu mūsu slimnīcā tika izdarītas pirmās trīs artroskopiskas plecu locītavu operācijas. Toreiz, lai šīs operācijas Liepājā tiešām uzsāktu, mums trūka vairāki aprīkojuma elementi, piemēram, speciālais elektrokoalgulācijas aparāts, kas tajā laikā nebija pieejams un līdz ar to pastāvīgi mēs neko nevarējām darīt. Lielu ieguldījumu šo operāciju noorganizēšanā toreiz ieguldīja firma Johnsons @ Johnsons, kas piegādāja vajadzīgos instrumentus, arī jau pieminēto elektrokoalgulācijas aparātu. Uldis Ārgalis: „Kopš tā laika, šīs operācijas mēs taisām regulāri, pakāpeniski palielinot pacientu skaitu. Turklāt tagad, kad mums ir šīs jaunās un modernās operāciju zāles un ir uzkrāta zināma pieredze, mūsu slimnīca jau veidojās kā plecu ķirurģijas centrs, kur var braukt mācīties arī no citām slimnīcām.”

Savukārt dakteris V. Jermolajevas, kad pirms aptuveni diviem gadiem veica šāda veida operācijas mūsu slimnīcā, par mūsu toreizējām operāciju zālēm īpaši neizteicās, jo salīdzinot ar Klaipēdas klīnikas iespējām gan telpu, gan aprīkojuma ziņā, mēs atpalikām no lietuviešiem. Šoreiz V. Jermolajevas bija patīkami pārsteigts un atzina, ka tagad mums ir tāds pats aprīkojums kā viņiem un pat labāks.

 

 

 

 

 

Indra Grase

SIA „ Liepājas reģionālā slimnīca”

sabiedrisko attiecību speciāliste

mob.tel.:26591363

www.liepajasslimnica.lv

linija4

linija2

Foto galerijas

06/11/2015

Pēdas velves koriģējošu operāciju veic M.Leitlands, M.Malzubris

28/04/2014

A.Gulbis un A.Mertens veic jauna veida operāciju pusaudzim

linija3

Video galerijas

07/11/2015

Veic unikālu operāciju

09/05/2014

Bez sāpēm atgriežas skolas solā

Bez sāpēm atgriežas skolas solā