Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Liepājas slimnīcā veikta jauna operācija bērnu mugurkaula ķirurģijā

Sarežģīto operāciju 13 gadus vecam zēnam veic ārsti Artis Gulbis (no kreisās) un Agris Mertens, asistējot māsai Agnesei Bricei
Sarežģīto operāciju 13 gadus vecam zēnam veic ārsti Artis Gulbis (no kreisās) un Agris Mertens, asistējot māsai Agnesei Bricei

Šodien (28.04.14.) Liepājas Reģionālajā slimnīcā trīspadsmitgadīgam zēnam tika veikta mugurkaula operācija - mugurkaula skriemeļu fiksācijas operācija, kas ir solis tālāk bērnu ķirurģiskā ārstēšanā valstī kopumā.

 

Šāda veida operācijas tik jaunam pacientam tika izdarīta pirmo reizi ne tikai Liepājā, bet arī Latvijā.

 

Operāciju veica Liepājas Reģionālās slimnīcas traumatologs Agris Mertens un ORTO mugurkaula ķirurģijas klīnikas ķirurgs-vertebrologs Artis Gulbis.

 

A.Mertens norāda, ka šāda veida operācija bērniem līdz šim Latvijā nav veikta. Operācija noritēja divos etapos un ilga aptuveni četras stundas. Zēns ir no Ventspils un līdz šim ārstējās pie daktera A.Gulbja. Pacientam jostas daļā bija noslīdējis skriemelis, kas izraisīja hroniskas muguras sāpes. Tā kā medikamentozā terapija nedeva rezultātu, ārsts pieņēma lēmumu veikt operāciju.

 

A.Mertens stāsta, ka operācijas laikā pacientam izņēma noslīdējušā mugurkaula skriemeļa disku, tā vietā ieliekot mākslīgo implantu. Pēc tam ar speciālām titāna skrūvēm, kas īpaši šim gadījumam tika pasūtītas no Šveices, veica skriemeļa fiksāciju.

 

A.Mertens uzsver, ka Liepājas slimnīcai ir ilgstoša sadarbība ar A.Gulbi, ieviešot arvien jaunas novitātes mugurkaula ķirurģijā, un šī operācija ir jauns solis bērnu ķirurģiskā ārstēšanā, kas ir daudz savādāka nekā pieaugušo ārstniecība.

 

 

 

 

Indra Grase,

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

linija4

linija2

Foto galerijas

06/11/2015

Pēdas velves koriģējošu operāciju veic M.Leitlands, M.Malzubris

28/04/2014

A.Gulbis un A.Mertens veic jauna veida operāciju pusaudzim

linija3

Video galerijas

07/11/2015

Veic unikālu operāciju

09/05/2014

Bez sāpēm atgriežas skolas solā

Bez sāpēm atgriežas skolas solā