Slimnīcas mediķi piedalās starptautiskā forumā

P5190161
Ziemeļaustrumu Eiropas valstu urologu forumā, kas šogad no 10. līdz 11. septembrim notika Rīgā, piedalījās arī Liepājas Reģionālās slimnīcas mediķi: radiologs - terapeits Māris Mežeckis, ķirurgs – uroloģijas rezidents Mārtiņš Silenieks un Uroloģijas nodaļas virsārste, uroloģe - onkoloģe Dzintra Litavniece, kas ir šīs iniciatīvas autore.

Šādi forumi notiek jau kopš 2007. gada un to mērķis ir aicināt urologus uz diskusiju par aktuāliem uroloģijas jautājumumiem, kas palīdz uzlabot mediķu prasmes aprūpējot pacientus. Forumā lekcijas lasīja vadošie šīs nozares eksperti no Dānijas, Zviedrijas, Somijas, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas, Austrijas, Itālijas u.c. „Svarīgi ir tas, ka šajā starptautiskajā forumā mūsu slimnīca, kas vienīgā pāstāvēja Latvijas reģionālās slimnīcas, piedalījās ar diviem referātiem,” uzskata Dz. Litavniece. Dakteris M. Mežeckis referēja par prostatas vēža staru terapijas jauno metodi, kur tiek izmantoti zelta implanti prostatā, lai uzlabotu staru terapijas efektivitāti prostatas vēža pacientiem. Šī metodika Eiropā jau sen ir izstrādāta, bet mēs, kā pirmie Latvijā, esam uzsākuši to ieviest dzīvē. Savukārt M. Silenieks, darba vadītājas Dz. Litavnieces vadībā, referātā „Uroloģijas manipulāciju nozīme paliatīvās aprūpes pacientiem”, bija apkopojis datus par to kā urologi sadarbojoties ar paliatīvās aprūpes speciālistiem un veicot dažādas manipulācijas var atvieglot un pagarināt pacientu dzīvildzi. M. Silenieks patlaban rezidentūrā macās uroloģiju un lielāko rezidentūras daļu iziet šeit Dz. Litavnieces vadībā. „Rezidents mācās un pēc diviem gadiem būs pilntiesīgs urologs,” stāsta Dz. Litavniece, vienlaikus uzsverot, ka šāda līmeņa klīnikai, kura ir rezidentu apmācīt tiesīga, ir jāvar piedalīties tādās konferencēs un parādīt savus darbus, un mēs esam pierādījuši, ka to varam.

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

03/02/2016

Dz. Litavniece prezentē Kurzemes Uroloģijas centra iespējas Talsu slimnīcā