Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Liepājas Reģionālajā slimnīcā atklās Kurzemes Uroloģijas centru

c_297_145_16777215_00___images_bildes_rakstiem_lrs00.jpg

Ceturtdien, 30. oktobrī, Liepājas Reģionālajā slimnīcā atklās Kurzemes Uroloģijas centru. Šāda specializēta centra atklāšana Liepājā nodrošinās Kurzemes reģiona pacientiem plaša spektra uroloģisko palīdzību – gan diagnostiku, gan ārstēšanu.

Centra atklāšanā piedalīsies arī urologs, medicīnas zinātņu doktors, asociētais profesors un Latvijas Urologu asociācijas prezidents Egils Vjaters.

 

 

“Uroloģijas centra komanda ir mērķtiecīgi veidota, lai varētu nodrošināt visu nepieciešamo palīdzību - gan liepājniekiem, gan pacientiem no attālākām  reģiona pilsētām, piemēram, Ventspils, Kuldīgas un citām pilsētām, kurās nedarbojas atsevišķa urologu komanda,” stāsta Kurzemes Uroloģijas centra vadītāja, uroloģe un onkoloģe – ķīmijterapeite Dzintra Litavniece.

 

“Ikdienā centrā tiks veiktas gan sarežģītas uroloģiskās operācijas, kur bez pieredzējušu kolēģu palīdzības neiztikt, gan tiks sniegta vispārējā palīdzība pacientiem ar uroloģiskam saslimšanām. Tāpat centrā strādā uroloģijas profilam atbilstošas profesionalitātes māsas, bez kurām veiksmīgs komandas darbs nebūtu iespējams,” atzīmē centra vadītāja.

 

Teju puse (45%) prostatas vēža gadījumu 2013. gadā konstatēti Rīgā un Pierīgā, tomēr liels pacientu skaits novērots arī Kurzemē  - 21% saslimšanas gadījumu. “Aptuveni 80% no visiem mūsu pacientiem ir onkoloģiskas saslimšanas un tas ir ļoti augsts rādītājs,” stāsta Dzintra Litavniece.

 

“Vīriešiem ļaundabīgo audzēju jomā pirmajā vietā jau daudzus gadus ir prostatas vēzis. Tam seko urīnpūšļa un nieru ļaundabīgie audzēji. Saslimstības ar prostatas vēzi rādītāji ir palielinājušies tieši pēdējos gados. Tas noticis tāpēc, ka pēdējo gadu laikā ievērojami uzlabojusies šī audzēja diagnostika. Turklāt tieši agrīnā diagnostika, kas ir ļoti, ļoti svarīga, jo savlaicīgi atklāts ļaundabīgais audzējs ir veiksmīgi ārstējams,” informē Uroloģijas centra vadītāja.

linija4

linija2

Foto galerijas

03/02/2016

Dz. Litavniece prezentē Kurzemes Uroloģijas centra iespējas Talsu slimnīcā

31/10/2014

Kurzemes Uroloģijas centra atklāšana

linija3

Video galerijas

01/07/2015

Prostatas audzēja diagnostika un ārstēšana LRS

Prostatas audzēja diagnostika un ārstēšana LRS

31/10/2014

Atklāj Kurzemes Uroloģijas centru

Atklāj Kurzemes Uroloģijas centru