Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Liepājas Reģionālajā slimnīcā svinīgi atklāts Kurzemes Uroloģijas centrs

Esam gandarīti, ka mūsu sapņi un plāni īstenojušies, un uz 1996. gadā atvērtās Uroloģijas nodaļas bāzes esam izveidojuši Kurzemes Uroloģijas centru, tā atklāšanas pasākumā stāsta Dzintra Litavniece
Esam gandarīti, ka mūsu sapņi un plāni īstenojušies, un uz 1996. gadā atvērtās Uroloģijas nodaļas bāzes esam izveidojuši Kurzemes Uroloģijas centru, tā atklāšanas pasākumā stāsta Dzintra Litavniece

Ceturtdien, 30. oktobrī, Liepājas Reģionālajā slimnīcā atklāja Kurzemes Uroloģijas centru, kas Kurzemes reģiona pacientiem atvieglos nokļūšanu pie urologa un nodrošinās pēc iespējas plašāka spektra uroloģisko palīdzību – gan diagnostiku, gan ārstēšanu.

 

„Esam gandarīti, ka mūsu sapņi un plāni īstenojušies, un uz 1996. gadā atvērtās Uroloģijas nodaļas bāzes esam izveidojuši Kurzemes Uroloģijas centru. Šajā centrā koncentrēta visa uroloģijas slimniekiem nepieciešamā palīdzība, kā arī pieejams diagnostikai un ārstēšanai nepieciešamais tehniskais aprīkojums,” stāsta Kurzemes Uroloģijas centra vadītāja, uroloģe un onkoloģe – ķīmijterapeite Dzintra Litavniece. “Īpaši jāatzīmē, ka sadarbībā ar Latvijas Urologu asociāciju visi centra eksperti ir specializējušies jaunākajās ārstēšanas un diagnostikas metodēs,” stāsta  centra vadītāja Dzintra Litavniece.

 

Skarbā statistika rāda, ka Latvijas vīrieši turpina mirt no slimībām, kuras mūsdienu medicīnas iespējas ļauj sekmīgi ārstēt. 2013. gadā Latvijā ar prostatas vēzi miruši 368 vīrieši, savukārt tas diagnosticēts 814 jauniem pacientiem. No tiem 99 vīrieši prostatas vēzi konstatējuši I stadijā un ir veiksmīgi atveseļojušies. Teju puse (45%) prostatas vēža gadījumu 2013. gadā konstatēti Rīgā un Pierīgā, tomēr liels pacientu skaits jeb 21% saslimšanas gadījumu, novēroti tieši Kurzemē. “Aptuveni 80% no visiem mūsu pacientiem ir onkoloģiskas saslimšanas un tas ir ļoti augsts rādītājs,” stāsta Dzintra Litavniece.

 

„Statistikas dati ir graujoši un tāda vīriešu mirstība Latvijā turpmāk nav pieļaujama. Katram sevi, savu veselību un arī savu ģimeni cienošam vīrietim ir pienākums parūpēties par savu veselību. Lai prostatas vēzi atklātu laikus, no 50 gadu vecuma jebkuram vīrietim regulāri jādodas pie urologa uz pārbaudēm, tādēļ liela nozīme ir ārstniecības iestāžu pieejamībai. Jāatzīmē, ka šāds centrs vēl nav nevienā no Latvijas universitātes slimnīcām – tajā izveidots ļoti spēcīgas ārstu kolektīvs, nodrošināts  modernākais  tehniskais aprīkojums plašās un skaistās telpās. Šis neapšaubāmi ir liels ieguvums gan pacientiem, kuri šeit ārstēsies, gan ārstiem, kas centrā strādās,” atzīst urologs, medicīnas zinātņu doktors, asociētais profesors un Latvijas Urologu asociācijas prezidents Egils Vjaters.

 

Pētījumi liecina, ka Latvijā katram desmitajam vīrietim dzīves laikā konstatē ļaundabīgu prostatas audzēju. Īpašu uzmanību savai veselībai jāpievērš arī tiem vīriešiem, kuriem brāļi vai tēvi ir piedzīvojuši prostatas vēzi. Tas ir saistīts ar to, ka prostatas vēzis var tikt pārmantots ģimenē, tā paaugstinot saslimšanas risku līdz pat divām reizēm. Nereti vīrieši aizbildinās ar laika trūkumu un bailēm, tādēļ neapmeklē urologu regulāri. Tomēr  sākotnējā vizīte, kurā norit pārrunas ar ārstu un tiek veikta PSA (prostatas specifiskā antigēna) līmeņa pārbaude asinīs, aizņem vien 15 minūtes.

linija4

linija2

Foto galerijas

03/02/2016

Dz. Litavniece prezentē Kurzemes Uroloģijas centra iespējas Talsu slimnīcā

31/10/2014

Kurzemes Uroloģijas centra atklāšana

linija3

Video galerijas

01/07/2015

Prostatas audzēja diagnostika un ārstēšana LRS

Prostatas audzēja diagnostika un ārstēšana LRS

31/10/2014

Atklāj Kurzemes Uroloģijas centru

Atklāj Kurzemes Uroloģijas centru