Uzsākta ERAF projekta Nr. 1.1.1.1/20/A/035 “HYCOR” īstenošana

2021. gada 1.jūlijā noslēgta vienošanās ar Latvijas Universitāti un CFLA par projekta “Hibrīda-sensora izelpas analīze kolorektālā vēža skrīningam (HYCOR)” īstenošanu, kurā SIA “Liepājas reģionālā slimnīca” ir sadarbības partneris. Projekta ietvaros tiks veikts praktisks pētījums, lai veicinātu izelpas gaistošā marķiera koncepciju kolorektālā vēža (KRV) skrīningā, veicinot jauna hibrīda analizatora izstrādāšanu šim mērķim.

Laika periodā no jūlija līdz oktobrim tika uzsākti projekta sagatavošanas darbi, pēc kuru izstrādes būs iespējams uzsākt projekta klīniskās aktivitātes ar pētījuma dalībniekiem.

Šajā laika posmā klīnicisti un pētnieki ciešā sadarbībā ir strādājuši pie vienota projekta klīniskā protokola sagatavošanas, pēc kura turpmāk noritēs projekta klīniskās aktivitātes. Pētnieki izstrādājuši standartprocedūru protokolus, atjaunojuši anketas, datu tveršanas programatūru, kurā tiks ievadīta informācija par katru pētījuma dalībnieku. Ir izveidoti subjektu atlases kritēriji, kā arī nodrošināta pētījuma dalībnieku iekļaušanas shēma, pēc kuras turpmāk tiks aicināti pētījuma pacienti dalībai projektā.

Visas aktivitātes tiek veiktas ERAF projekta Nr. 1.1.1.1/20/A/035 “Hibrīda-sensora izelpas analīze kolorektālā vēža skrīningam (HYCOR)” ietvaros.

c_625_129_16777215_00___images_bildes_rakstiem_projekts_eraf_lrs.png