Slimnīcas mediķi saņem Veselības ministrijas Atzinības un Pateicības rakstus

c_297_145_16777215_00___images_bildes_rakstiem_lrs_mediki_sanem_vm_atzin.jpg

Veselības ministrs Daniels Pavļuts 10. novembrī veselības nozares darbiniekiem un ārstniecības personām pasniedza Veselības ministrijas Atzinības un Pateicības rakstus. Apbalvojumi piešķirti par ilggadēju un profesionālu ieguldījumu veselības aprūpē.

“Novembrī godinām Latvijas varoņus visos laikos. Arī tos varoņus, kas turpina veidot Latviju un nostiprināt mūsu brīvību. Šodien sveiksim veselības aprūpes izcilniekus. Jūsu pašaizliedzība un drosme glābj cilvēku veselības un dzīvības. Šodien teikšu daudzus paldies -  par izcilu, ilggadīgu, nesavtīgu, godprātīgu, profesionālu, apzinīgu, priekšzīmīgu un pašaizliedzīgu darbu. Gan sirdsdarbu mūža garumā, gan aktīvu un iniciatīvas bagātu darbu, gan arī tādu, kas šobrīd sniedz tik ļoti vajadzīgo atbalstu kolēģiem Ukrainā,” svinīgajā pasākumā ceturtdien, kas noritēja Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, sacīja ministrs Daniels Pavļuts.

Par ilgu, apzinīgu un priekšzīmīgu darbu veselības aprūpē Veselības ministrijas Atzinības raksti piešķirti arī Liepājas Reģionālās slimnīcas Ķirurģiskā bloka virsārstam, Ķirurģijas nodaļas virsārstam, ķirurgam Mārim Naļivaiko un Liepājas Reģionālās slimnīcas Hemodialīzes nodaļas virsārstei, internistei–nefroloģei Artai Gertnerei. Savukārt Liepājas Reģionālās slimnīcas Iekšķīgo slimību nodaļas virsmāsai Valentīnai Grincēvičai pieširts Veselības ministrijas Pateicības raksts. Atzinības rakstu saņēma arī Veselības ministrijas izvirzītā Liepājas Reģionālās slimnīcas ārste–rezidente ģimenes medicīnā Katrīna Priede.

Ķirurga M. Naļivaiko profesionālā darbība ļāvusi Liepājas Reģionālās slimnīcas Ķirurģijas nodaļai kļūt par augsti attīstītu šāda profila nodaļu ārpus Rīgas. Līdz ar to pacienti var saņemt profesionālu medicīnisko palīdzību tuvāk savai dzīves vietai, kas ir ļoti svarīgi reģiona iedzīvotājiem. M. Naļivaiko profesionālās darbības rezultātā Liepājas Reģionālā slimnīca ir kļuvusi par mācību bāzi, kurā notiek jauno ķirurgu apmācība rezidentūrā. Tādējādi nodrošinot jaunu medicīnas darbinieku piesaisti slimnīcai un uzlabojot pacientu apkalpošanas kvalitāti un plašāku ķirurģisko pakalpojumu klāstu pieejamību Kurzemes reģionā. Pēdējo desmit gadu laikā M. Naļivaiko devis ievērojamu ieguldījumu onkoloģiskās ķirurģijas un ķirurģiskās endoskopijas attīstīšanā Liepājas Reģionālajā slimnīcā. M. Naļivaiko strādā fleboloģijā, apguvis mūsdienīgas metodes vēnu ārstēšanā, veic onkoloģiskas operācijas, bariatriskās operācijas u.c.

Pēdējo gadu laikā A.Gertneres vadītā Nefroloģijas nodaļa ievērojamai palielinājusi pacientiem veikto hemodialīžu skaits. Pateicoties ārstes spējām saliedēt kolektīvu un efektīvi organizēt nodaļas darbu, no iepriekš vidēji 5000 veiktajām hemodialīžu procedūrām gadā, to skaits ievērojami pieaudzis līdz 9900 procedūrām. Tas nozīmē, ka šo dzīvībai svarīgo procedūru var saņemt daudz lielāks pacientu skaits gan no Liepājas, gan no tuvējā novada, gan no visas Kurzemes nekā iepriekš. Katru dienu Hemodialīzes nodaļā nieru aizstājterapija tiek veikta ap 30 pacientiem ar akūtu vai hronisku nieru mazspēju. Turklāt A. Gertneres vadībā attīstīta arī  peritoneālā dialīze (mājas dialīze). Kā nefroloģe A. Gertnere strādā vienā komandā arī ar urologiem Liepājas Reģionālās slimnīcas Kurzemes Uroloģijas centrā, jo bieži vien pacientiem ir vajadzīga gan nefrologa, gan urologa konsultācija.

V. Grincēviča veselības nozarē strādā jau 37 gadus, no tiem 29 gadi aizvadīti kā Iekšķīgo slimību nodaļas virsmāsai. Ilggadējā internās aprūpes māsa augstā līmenī pilda savus ikdienas pienākumus iedzīvotāju veselības aprūpē un vienmēr ir izcila palīdze nodaļas ārstiem, īpaši jāuzsver V. Grincēvičas godprātīgais darbs Covid-19 izplatības mazināšanā.

Indra Grase

SIA „LIEPĀJAS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA”

sabiedrisko attiecību speciāliste

+371 26591363