Pabeigta darba vides risku novērtēšana

A_Biceks_I_Tubele
A.Bičeks un I. Tūbele apkopojot pārbaudes rezultātus secina, ka galvenokārt slimnīcā ir problēmas ar ventilāciju un apgaismojumu

Darba vidē cilvēki pavada lielāko daļu no sava mūža un tā var ietekmēt darbinieka drošību, veselību un darbaspējas.

Darba vide ir katra darbinieka darba vieta ar visiem tajā un ap to esošajiem apstākļiem un riska faktoriem. Ir svarīgi katrā darba vietā nodrošināt tādus darba apstākļus, kas līdz minimumam samazinātu iespēju notikt nelaimes gadījumam darbā un novērstu arodslimību rašanās iespēju. Katrā darba vietā ir pareizi jānovērtē darba vides riska faktori, ir jāapzinās ne tikai kaitējumi, bet arī šo kaitējumu cēloņi.

Izmantojot iespēju bez maksas veikt darba vides risku novērtēšanu, slimnīcā tika apsekotas slimnīcas nodaļas un izvērtēts darba vietu iekārtojums. Šīs pārbaudes mērķis bija atklāt darba vidē pastāvošos riska faktorus, kuri var radīt risku nodarbināto drošībai un veselībai un izstrādāt darba vides risku novērtējumu darba telpām. Darba vides riskus novērtēja SIA „Leilands un Putnis” darba aizsardzības projektu vadītājs Aigars Bičeks, iesaistot slimnīcas darbiniekus, kuri strādāja attiecīgajā darba vietā un to pārzināja, kā arī Klīniskā atbalsta dienesta vadītāju Irēnu Tūbeli un citu struktūrvienību vadītājus.

Risku novērtējums sastāv no šādiem posmiem:

• darba vides izvērtēšana, dokumentēšana, apzinot visus darba vides riskus telpām;
  • indikatīvo mērījumu veikšana;
  • konstatēto darba vides riska faktoru analīze, novērtējot 5 ballu sistēmā;
  • prioritāšu noteikšana darba vides risku novēršanā;
  • preventīvo pasākumu plāna izstrāde, kur noteikti atbildīgie par pasākuma izpildi, izpildes termiņi, nepieciešamie plānojamie līdzekļi;

Plānots, ka darbinieku iepazīstināšana ar konstatētajiem darba vides riska faktoriem notiks septembrī, kad slimnīcā būs beidzies atvaļinājumu laiks un visas nodaļas strādās ierastā darba ritmā.