Veiksmīgi veikta orgānu izņemšanas operācija

c_297_145_16777215_00___images_bildes_rakstiem_828_psx_20160914_132747.jpg

Šogad, 23.augustā Liepājas Reģionālajā slimnīcā tika veikta orgānu izņemšanas operācijas no miruša donora. Pateicoties tam tika glābti divi cilvēki, kuriem transplantēja nieres.

Nacionālā Transplantācijas koordinācijas dienesta vadītājs Dr. Jurijs Bormotovs dienesta vārdā izsaka pateicību Liepājas Reģionālās slimnīcas Intensīvās terapijas un anestezioloģijas nodaļas un Operāciju bloka kolēģiem par izcili paveikto darbu donora uzturēšanā, sagatavošanā un operācijas nodrošināšanā.

Cerot uz turpmāko veiksmīgu sadarbību,

ar vislielāko cieņu,

Dr.Jurijs Bormotovs

Nacionālā Transplantācijas koordinācijas dienesta vadītājs

Uzziņai:

Nacionālais Transplantācijas koordinācijas dienests nodarbojas ar transplantācijas „gaidīšanas saraksta” izveidi, orgānu donoru atklāšanu, popularizē transplantāciju sabiedrībā, veido donoru, recipientu un transplantēto pacientu reģistru.

Latvijas Transplantācijas centrs veic nieres transplantācijas un pēcoperācijas novērošanu, „asinsvadu pieejas” izveidi, gatavojoties nieres aizstājterapijai, nieru funkciju bojājuma smaguma novērtēšanu.

Ārstiem, kas atbild par donoru atklāšanu, viņu izmeklēšanu, orgānu izņemšanu un sagatavošanu pārstādīšanai, ir jābūt gataviem strādāt un operēt jebkurā diennakts laikā.

Latvijas likumdošana paredz, ka orgānus pārstādīšanai atļauts ņemt no dzīviem, brīvprātīgiem donoriem vai mirušiem, ja viņi to nav aizlieguši dzīves laikā. Donora sirds pacientam jāpārstāda ne vēlāk kā četru stundu laikā pēc donora nāves, bet niere - 24 stundu laikā. Respektīvi, lai orgānu transplantācijas veiksmīgi izdotos, nepieciešami ne vien lieliski profesionāli ķirurgi, bet arī precīza un noteikta glābšanas un medicīnisko dienestu darba organizācija un koordinācija.

Indra Grase

Liepājas Reģionālās slimnīcas

sabiedrisko attiecību speciāliste

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.