Slimnīcā rekonstruēti pirmie seši lifti

c_297_145_16777215_00___images_bildes_rakstiem_P8110711.JPG

Turpinot īstenot Liepājas Reģionālas slimnīcas rekonstrukcijas pirmo kārtu, 2011. gada 17. janvārī Liepājas Reģionālajā slimnīcā sāka nomainīt vecos, savu laiku nokalpojušos liftus, kā arī to priekštelpu veco durvju vietā uzstādītas ugunsdrošības noteikumiem atbilstošas automātiskās durvis un izremontētas liftu halles.

Nupat darbi ir beigušies un 11.08.11. notika neliels svinīgs rekonstruēto liftu atklāšanas pasākums. Liftu rekonstrukcijas darbus veic a/s „Latvijas lifts – Šindlers”, kas uzvarēja iepriekš rīkotā iepirkumu konkursā, un ar kuru 2010. gada 20. decembrī noslēgts līgums par šo darbu veikšanu. Liftu nomaiņas kopējās izmaksas ir Ls 462 350,74.

Liftu nomaiņa tiek veikta divos etapos. Pirmajā etapā nomainīti seši lifti. Tie ir trīs mazie pasažieru lifti un tiem iepretī esošie divi lielie lifti, kā arī viens virtuves lifts. Šajā laika posmā veikti veco liftu demontāžas un šahtu pārbūves darbi, jauno liftu montāža, apdares darbi, kā arī liftu sertifikācija un nodošana ekspluatācijā. Lai nodrošinātu vides pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām viens no lielajiem liftiem aprīkots ar speciālām pogām Braila rakstā un skaņas signālu atbilstoši vājredzīgu un vājdzirdīgu cilvēku vajadzībām. Tā kā lielajiem liftiem ir plašākas durvis un tajā ērtāk ir iekļūt ar ratiņkrēsliem, to varēs izmantot cilvēki ar kustību traucējumiem. Savukārt ar otru lielo liftu tiks pārvadāti gulošie pacienti.

Tā kā slimnīca ir daudzstāvu ēkā, tad atbilstoši ugunsdzēsības prasībām nepieciešams arī ugunsdzēsēju lifts. Līdz ar to no diviem virtuves vajadzībām esošajiem liftiem izbūvēts viens liels, kas turpmāk kalpos gan virtuves vajadzībām, gan ugunsgrēka gadījumā to varēs izmantot ugunsdzēsēji. Savukārt otrajā etapā tiks nomainīti atlikušie pieci lifti.

INDRA GRASE

slimnīcas sabiedrisko attiecību vadītāja

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.