Jaunās piebūves celtniecība rit pilnā sparā

Slimnīcas jaunās piebūves celtniecība rit pilnā sparā. „RBS Skals būvvadība” būvdarbu vadītājs Mārtiņš Pogulis pastāstīja, ka patlaban jau paveikta lielākā daļa demontāžas darbu esošajā korpusā, kas slimnīcas pacientiem un darbiniekiem sagādāja vislielākās neērtības trokšņa, putekļu un caurvēju dēļ.

Šobrīd pabeigti arī jaunās piebūves karkasa betonēšanas darbi un sākta virsgaismas metāla konstrukciju un fasādes paneļu montāža. Vienlaikus notiek blakus esošā vecā jumta demontāža, kā arī tiek veikti sagatavošanās darbi jaunā jumta uzklāšanai, kas savienos jaunuzcelto piebūvi ar esošo ēku. Tāpat paveikta lielākā daļa no inženiertīklu ierīkošanas darbiem – kanalizācijas, lietus kanalizācijas u.c., kā arī uzsākti mūrēšanas darbi pagrabstāvā, liftu šahtās. Plānots, ka būs divi pasažieru lifti, kas kursēs no pirmā uz otro stāvu, un divi nelieli kravas lifti, kas savukārt dosies no pagraba uz otro stāvu. Uzsākta arī ugunsdzēsības sistēmas un ventilācijas izbūve bijušajā operblokā, un tuvākajā laikā turpat sāksies arī grīdas montāžas darbi.

Mārtiņš Pogulis saka, ka lietus un vējš darba gaitu īpaši neietekmē, viss notiek pēc plānotā darba grafika. Protams, gadoties nebūtiskas aizķeršanās, bet tās būvniecības gaitu neietekmējot. Mārtiņš atklāja, ka pats ir liepājnieks, bet celtnieki, kas ieradušies no citām vietām un šeit sāka strādāt pavasarī tā arī jautāja - vai tas vējš kādreiz beigsies vai nebeigsies! Taču tagad viņi ir apraduši ar Liepājas vēju un tik stiprs tas vairs neliekas, ar smaidu piebilst Mārtiņš.

Jaunajā korpusā, kuru iecerēts pabeigt nākošā gada februārī, izvietosies plaša Konsultatīvā nodaļa, Dienas stacionārs, Operbloks un Sterilizācijas dienests. Slimnīcas rekonstrukcijas 1.kārtas būvniecības darbi tiek īstenoti projekta „Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA “Liepājas reģionālā slimnīca”, uzlabojot veselības pakalpojumu kvalitāti un paaugstinot izmaksu efektivitāti” ietvaros. Projektam kopumā no Eiropas Savienības struktūrfondiem, valsts budžeta finansējuma un pašvaldības līdzfinansējuma atvēlēti Ls 4 907 628, 00. Viens no galvenajiem slimnīcas rekonstrukcijas mērķiem ir savienot modernas tehnoloģiskās un medicīniskās iespējas ar mūsdienu servisa iespējām.

INDRA GRASE

slimnīcas sabiedrisko attiecību vadītāja

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.