Uzsākta slimnīcas rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrāde

projektaizstrade
SIA NAMS arhitektu biroja pārstāvji sagatavojuši sākotnējos materiālus ar kuriem iepazīstināja slimnīcas vadību.

2009.gada 12.jūnijā Liepājas Reģionālā slimnīca parakstīja līgumu ar arhitektu biroju “NAMS” par skiču projekta un pirmās kārtas tehniskā projekta izstrādi slimnīcas rekonstrukcijai.

Jāatzīmē, ka SIA “NAMS” ir ļoti liela pieredze tieši stacionāru projektēšanā, līdz ar to iestādes specifiskās prasības tiem nav svešas.

Kā vēl viens pozitīvs aspekts jāatzīmē, ka tehniskās dokumentācijas izstrāde šajā iespēju laikā izmaksāja teju uz pusi lētāk, nekā tas būtu veikts pirms gada.Atbilstoši Eiropas Savienības struktūrfondu darbības programmai „Stacionārās veselības aprūpes attīstība”, bija iespēja apgūt struktūrfondu līdzfinansējumu, kur Liepājas slimnīcai pieejamais finansējums ir 3,4 mlj latu. Slimnīcas vadība savlaicīgi gatavojoties šī finansējuma racionālai apguvei uzsāka tehniskās dokumentācijas izstrādes procesu.

Lai veiktu tik vērienīgu ēku kompleksa rekonstrukciju, ir jāievēro noteikta tehniskās dokumentācijas kārtība, kuras priekšgalā ir metu konkurss. Tas tika uzsākts 2008.gada nogalē un noslēdzās 2009.gada sākumā (martā), tajā piedalījās vairāki Latvijā atzīti arhitekti un to piedāvātie risinājumi pieejami apskatei slimnīcas foajē. Izstrādājot metus slimnīcas rekonstrukcijai projektētājiem tika izvirzītas daudz prasību. Galvenās no tām:

• orientācija uz pacientu (klientu),
  • racionālas pacientu plūsmas nodrošinājums,
  • interesanta un mājīga vide, kas veicina pacientu, apmeklētāju un personāla komfortu,
  • ar iespējām transformēt telpas dažādu funkciju veikšanai, mainoties medicīniskajai nepieciešamībai,
  • slimnīcas funkciju dažādošanās – stacionārs, dienas stacionārs, viesnīca, poliklīnika, tālākizglītības centrs, medicīniskās mājas aprūpes koordinācijas centrs, rehabilitācija, estētiskā medicīna un SPA.

Metu konkursā tika izvēlēti trīs labākie arhitektu biroji, ar kuriem tika veikta sarunu procedūra par tālāku ēku kompleksa projektēšanu. Izvērtējot visus par un pret tika izvēlēts arhitektu birojs – SIA “NAMS”, kurš arī tika atzīts par labāko metu autoru.

Pašlaik notiek šī skiču projekta un pirmās kārtas tehniskā projekta izstrāde, kas ilgs līdz nākamā gada pavasarim (martam). Šīs projektēšanas procesā SIA “NAMS” projektētāji bieži tiekas ar slimnīcas pārstāvjiem, pārrunājot projektēšanas virzību un precizējot dažādas nianses.

Pašu būvniecību plānots uzsākt nākamā gada vidū – tas daudzējāda ziņā būs atkarīgs no tā kā veiksies ar projektēšanas darbiem un kā norisināsies iepirkuma process. Nav noslēpums, ka par šāda apjoma būvniecību būs liela interese daudziem Latvijas būvniekiem, tādēļ pastāv liela varbūtība, ka rezultāti var tikt pārsūdzēti, līdz ar to viss būvniecības process var iekavēties. Savukārt pirmās kārtas būvniecība orientējoši ilgs gadu, kas ietver jaunas piebūves izveidi, kur nultajā stāvā atradīsies sterilizācija un laboratorija, pirmajā stāvā Uzņemšanas nodaļa, kur būs pacientu uzgaidāmās telpas, ārstu telpas, bet otrajā stāvā atradīsies Operāciju bloks.

SIA „Liepājas reģionālā slimnīca” ēku kompleksa renovācija un papildus platību izbūve tika plānota, lai nodrošinātu:

1. pacientu ārstēšanās un personāla darba vides izveidi atbilstoši Eiropas Savienībā rekomendētajiem standartiem;

2. veselības aprūpes nepārtrauktību attīstot slimnīcu kā integrētu stacionāra un ambulatoro pakalpojumu sniedzēju, izveidojot jaunus darba organizācijas un pakalpojumu sniegšanas principus;

3. optimizētu uzturēšanas izmaksas un cilvēkresursu efektīvāku izmantošanu.

Vienota arhitektoniskā medicīnas iestādes kompleksu vīzija ļauj arī daudz racionālāk plānot un apgūt dažādus investīcijas projektus, jo katrs lats, katrs santīms tiek investēts skaidri zināmam nākotnes mērķim, nevis nauda tiek apgūta apgūšanas pēc.

Andris Vistiņš

projektu vadītājs

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.