Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Pats galvenais ir profesionāli speciālisti

EdgarsFoto 1016
Edvīns Striks: «Mums ir ļoti skaidra vīzija, kādai jābūt mūsu slimnīcai, taču, lai to īstenotu, pirmām kārtām ir vajadzīgi profesionāli speciālisti.»

Domājot par veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošanu Liepājā, ir skaidrs, ka slimnīcas rekonstrukcija, kuras gaitā jaunu izskatu iegūst vairāk nekā 25 gadus vecā ēka, kā arī jaunas aparatūras iegāde ir viena lieta, bet otra un, manuprāt, pat svarīgāka par pirmo, ir cilvēki,

kas šajās jaunajās telpās un ar jauno aparatūru strādās, lai palīdzētu pacientiem atveseļoties,» runājot par Liepājas Reģionālās slimnīcas rekonstrukciju, saka tās vadītājs Edvīns Striks un ieskicē tās aktualitātes, kas saistītas tieši ar personālu un tā profesionalitāti.

 

 

– Sekojot slimnīcas vērienīgajām pārvērtībām, jums noteikti ir vīzija, kādai vajadzētu būt tajā sniegtajai palīdzībai?

 

Vīzija mums ir pavisam skaidra – mūsu slimnīcai ir jābūt modernam, uz biznesa pamatiem balstītam uzņēmumam ar labu reputāciju, kurš nodrošina iedzīvotājiem visā Kurzemē veselības aprūpes pakalpojumus ar augstu klientu apkalpošanas līmeni, augstiem kvalitātes standartiem un augstu darbinieku apmierinātības līmeni. Pateikta vārdos, šī vīzija varbūt skan mazliet patētiski, bet tas patiešām ir mūsu mērķis, uz kuru tiecamies. Pateicoties Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumam, mūsu slimnīca spēj attīstīties, gan rekonstruējot un renovējot telpas, gan iegādājoties jaunu un modernu aparatūru. Diemžēl aizvien jūtamāk iezīmējas kāda tendence: var pienākt laiks, kad nebūs vairs mediķu, kas šajās jaunajās telpās un ar jauno aparatūru strādās. Te gan jāpiezīmē, ka mūs slimnīca salīdzinājumā ar citām reģionālajām slimnīcām ir gandrīz vai prioritārā statusā, jo mums pagaidām ir nodrošināti speciālisti visās jomās. Taču pietiek kādam no viņiem saslimt vai aiziet atvaļinājumā, kad rodas problēmas. Turklāt nav ko liegties – mēs visi kļūstam arī vecāki, bet jaunie kolēģi tik ātri mūsu rindas nepapildina. Un tas notiek, neskatoties uz to, ka Liepāja ir atvērta jaunu cilvēku piesaistei. Kur vēl tādas ekstras kā savs teātris, orķestris, Olimpiskais centrs ar dažādām sportošanas iespējām, nemaz nerunājot par vasaru, kad te ir aktīva dzīve un fantastiska jūra. Nepārvērtējama ir Liepājas pašvaldības pretimnākšana, nodrošinot jaunajiem speciālistiem dzīvokļus, ko citas pašvaldības nupat tikai sāk pārņemt. Tas ir labi, ka mūsu pašvaldība saprot, ka tam «burkānam», lai piesaistītu pilsētai jaunos speciālistus, ir jābūt diezgan lielam. Taču vienalga jaunie speciālisti rindā pie mums nestāv.

 

– Iestrādes jauno ārstu vilināšanā uz Liepāju slimnīcai sadarbībā ar pašvaldību ir daudzu gadu garumā. Savulaik, kad ekonomiskā situācija valstī bija labāka, tās bija jauno ārstu dienas, ko rīkoja Liepājā, iepazīstinot topošos ārstus gan ar slimnīcu un citām ārstniecības iestādēm, gan parādot citus mūsu pilsētas jaukumus. Tagad jau vairākus gadus šīs tikšanās notiek Rīgā, Liepājas pārstāvniecībā, un tikties ar topošajiem ārstiem dodas gan slimnīcas pārstāvji, gan pašvaldības amatpersonas. Kāda tam ir atdeve?

 

Atdeve noteikti ir – pēc katras šādas tikšanās kāds no speciālistiem izvēlas Liepājas slimnīcu, taču mēs vēlētos šo atdevi vēl lielāku. Īpaši es to saku par visu kursu rezidentiem. Mūsu slimnīcā strādā ļoti augsti kvalificēti ārsti, kam ir tiesības apmācīt jaunos speciālistus. Patlaban pie mums ir septiņi dažādu specialitāšu rezidenti. Es, protams, negribu steigties notikumiem pa priekšu, taču ļoti ceru, ka kāds no viņiem pēc rezidentūras beigām paliks pie mums strādāt. Lai tā notiktu, tas ir jāgrib abām pusēm: gan jaunajam ārstam, gan arī slimnīcai. Jaunajam speciālistam rezidentūras gadi ir pietiekoši ilgs laiks, lai saprastu, vai viņš vēlas dzīvot šajā pilsētā un strādāt šajā slimnīcā, vai viņam patīk un apmierina darba apstākļi, vai viņš var atrast kopīgu valodu ar kolēģiem un tamlīdzīgi. Ir pietiekoši daudz nianšu, kas ir svarīgas, izvēloties nākamo dzīves un darba vietu. Un tieši tāpat arī slimnīcai ir svarīgi, kādu jauno speciālistu tā iegūst. Es ceru, ka tas neizklausīsies augstprātīgi, taču mēs neesam gatavi ņemt kuru katru. Taču te man tūlīt jāteic, ka vismaz līdz šim tie rezidenti, kas pie mums ir bijuši, ir patiešām strādāt griboši, ieinteresēti un varoši speciālisti. Pagaidām ne par vienu nevaru teikt nevienu sliktu vārdu, tāpēc no sirds jācer, ka vismaz daļa no viņiem mūsu slimnīcu izvēlēsies par savu nākamo darba vietu un paliks Liepājā.

 

– Un kas būtu tas «burkāns», ar kuru jūs vilinātu uz Liepājas slimnīcas rezidentus?

 

Ļoti vienkārši: darba te netrūks un sienas nevienam nebūs jāstutē! Es ar pilnu atbildību varu apsolīt, ka rezidentūras gados katrs jaunais speciālists dzīvi savā specialitātē mūsu slimnīcā ieraudzīs visā tās košumā un pēc diploma saņemšanas viņš droši varēs ķerties pie darba.

 

– Par medicīnas māsu trūkumu gan jums nevajadzētu sūroties, jo Liepājas slimnīcai ir tā ekskluzīvā iespēja, ka tepat Liepājā ir Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāle (agrākā Liepājas Medicīnas koledža), kurā ir gadu ir jauns māsiņu izlaidums un jūs varat izvēlēties pašas labākās.

 

(Smejas) Jā, tādas pirmās nakts tiesības mums ir gan! Un esošā finansējuma ietvaros mēs arī nesūdzamies par māsiņu trūkumu, taču te ir cita problēma – katrā nodaļā un katrā struktūrvienībā, lai mēs iekļautos attīstīto Eiropas valstu standartos, mums vajadzētu papildu finansējumu, lai varam pieņemt darbā vēl papildus māsiņas un esošajām samazinātu slodzi. Pašreizējos apstākļos mēs vēl ļoti tālu atpaliekam no tā standarta, kāds ir citās Eiropas valstīs. Tas noteikti ir mūsu nākotnes mērķis: tikko būs iespējams saņemt papildu finansējumu, noteikti ir jāpalielina māsiņu skaits, jo māsiņas ir tās, kas ik dienu ir visciešākajā saskarsmē ar pacientiem, un pie pārslodzes neapšaubāmi cieš arī darba kvalitāte. Tā kā šī problēma ir jārisina valsts līmenī. Bet attiecībā uz māsiņu izvēli – jā, tur mēs patiešām esam privileģētākā stāvoklī, salīdzinot ar citu pilsētu slimnīcām, jo topošās māsiņas uz mūsu slimnīcu nāk praksē no pirmā kursa, viņas redz mūsu piedāvājumu, mēs vērojam viņas un varam izvēlēties vislabākās. Nav nekāds noslēpums, ka arī no mūsu slimnīcas māsiņas ir devušās strādāt uz citām valstīm, kur ar darbu savā profesijā var nopelnīt vairāk. Man jāatzīst, ka vismaz par piecām mums ir ļoti žēl, diemžēl noturēt viņas nebija mūsu spēkos.

 

– Ir cerība, ka būs?

 

Cerība ir vienmēr! Labā ziņa ir kaut vai tā, ka šogad ar pašreizējo finansējumu varam būt droši, ka spēsim nodrošināt medicīnisko palīdzību vismaz iepriekšējā gada līmenī. Tā ir zināma drošības sajūta.

 

– Īstenojot uzstādīto vīziju, Liepājas reģionālajā slimnīcā vienmēr rūpīgi izskata katru konflikta gadījumu, tostarp arī tos, kuru pamatā ir saskarsmes problēmas.

 

Es vienmēr esmu uzskatījis, ka cilvēkam saskarsmes kultūra vai nu ir, vai nav – tā nāk no ģimenes un pašos pamatos to iemācīt nevar. Taču mēs par to regulāri runājam, izskatām konfliktu gadījumus un esam rīkojuši mediķiem kursus saskarsmes kultūras pilnveidošanā. Līdz šim tas ir noticis plaši apmeklētu lekciju veidā, taču tagad mums ir cita iecere – rīkot kursus mazākās grupās. Jaunums šogad ir svešvalodu kursi personālam, jo aizvien vairāk nāk klientu, kuri runā angļu valodā, un mums ir jābūt spējīgiem viņus pilnvērtīgi un profesionāli apkalpot. Šos kursus sadarbībā ar SIA Valodu vēstniecība sāksim Uzņemšanas nodaļas un Konsultatīvās nodaļas mediķiem.

 

– Ārstniecības iestādes visā Latvijā gatavojas medicīnas tūrismam. Vai jums ir piedāvājums?

 

Pagaidām gan vēl šos tūristus nejūtam, taču sākotnējas iestrādes ir, un par to man jāsaka paldies Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojam un tā vadītājai Ievai Hmieļevskai. Mēs esam iesnieguši savu piedāvājumu, kuru plānots iekļaut tūrisma ceļvežos. Katrā ziņā, ja vien citu valstu cilvēkiem būs interese par medicīnas tūrismu, mēs varam piedāvāt visplašāko pakalpojumu spektru, sākot no diagnostikas programmām līdz operācijām un citai medicīniskai palīdzībai.

 

Uzziņai:

  • Liepājas Reģionālajā slimnīcā kopā strādā 750 darbinieku.
  • No darbinieku kopējā skaita ap 100 ir ārsti.
  • No darbinieku kopējā skaita ap 300 ir medicīnas māsas.

 

 

 

Pārpublicējums no laikraksta „Tauta un veselība”

 

linija4

linija2

Foto galerijas

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

linija3

Video galerijas

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.