Rekonstrukcijas otrā kārta – finiša taisnē

Topošajā reanimācijā tiek izbūvētas stiklotas alumīnija starpsienas.

Slimnīcas pārbūve rit pilnā sparā, un notiek aktīva gatavošanās otrās kārtas nodošanai ekspluatācijā. Patlaban aktīvi tiek veikta sienu špaktelēšana un krāsošana, iekaramo griestu montāža, grīdas seguma ieklāšana, notiek santehnikas un durvju montāža, arī koka un alumīniju starpsienu montāža, kā arī tiek veikti flīzēšanas un vēl citi apdares darbi.

Otrās kārtas beigu termiņš ir augusts, kad būvnieki nodos un mēs pieņemsim jaunās telpas, saka valdes loceklis Andris Vistiņš. „Pēc būvniecības darbiem aptuveni mēneša, pusotra laikā sekos telpu aprīkošana ar mēbelēm un pats svarīgākais – mediekārtu, tādu kā angiogrāfa, retngenu, u.c. pārcelšana uz jaunām telpām un to montāža, kas var notikt tikai tad, kad nekādi rekonstrukcijas darbi vairs nenotiek un nav putekļu, lai nesabojātu iekārtas,” norāda A. Vistiņš. „Līdz ar to jaunās telpas mēs sāksim izmantot pakāpeniski. Piemēram, darbinieku garderobe varētu sākt darboties jau ātrāk, bet diagnostikas kabineti ar iekārtām, it sevišķi angiogrāfijas, rentgena un datortomogrāfijas kabineti - mazliet vēlāk,” skaidro A. Vistiņš.

Atgādinām, ka rekonstrukcijas otrajā kārtā ietilpst: pagrabā - darbinieku ģērbtuves, pirmajā stāvā – funkcionālās un radioloģiskās diagnostikas kabineti, kas atradīsies bijušajā Konsultatīvās nodaļas vietā. Tur būs datortomogrāfijas kabinets, ultrasonogrāfijas kabineti, ehokardiogrāfijas kabinets, tiks izvietotas divas rentgena iekārtas, no kurām viena iegādāta no jauna. Ņemot vērā Konsultatīvās nodaļas intensīvo noslogojumu, papildus jau esošajiem 10 ārstu kabinetiem, izbūvēti vēl trīs, tādējādi paplašinot ambulatoro pakalpojumu sadaļu un speciālistu pieejamību. Savukārt bijušās galvenās ieiejas vestibilā tiks iekārtota velonovietne aktīva dzīvesveida piekritējiem. Otrajā stāvā: angiogrāfs tiks pārcelts uz bijušajām lietvedības telpās, bet austrumu spārnā atradīsies reanimācija, jaundzimušo reanimācija un dzemdību bloks, no kura pašlaik otrajā kārtā izbūvējam tikai dzemdību zāles, bet pārejās telpas varēsim izbūvēt tad, kad reanimācija būs atbrīvojusi tagadējās telpas un pārcēlusies jau uz jaunajām, tad attiecīgi izbūvēsim palātas un pārējās dzemdību blokam nepieciešamās telpas. Tas jau būs trešās kārtas darbu apjoms, kas ilgs aptuveni sešus mēnešus.

Taču paralēli rekonstrukcijas otrai kārtai aktīvi turpinās arī ceturtās kārtas būvdarbi, kas ietver trešā līdz divpadsmitā stāva telpu rekonstrukciju. Patlaban tur tiek izbūvētas grīdas, reģipša konstrukciju starpsienas, notiek inženiertīklu izbūve.

Indra Grase

slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

04/04/2018

RSU studenti iepazīst slimnīcu

15/10/2017

RSU studenti iepazīst slimnīcu

06/02/2018

Liepājā uzmanību vērš onkoloģiskajām saslimšanām

18/01/2018

Reģionālā slimnīca piedzīvos rekonstrukcijas darbus.