Turpinās slimnīcas pārbūves 2.etapa būvdarbi

projekts_eraf_lrs.png

Pagājušā gada nogalē Slimnīca pakāpeniski nodeva būvprojekta 2.kārtas robežās esošās telpas būvuzņēmējam, atsākot 2.etapa būvniecības darbus. Neskatoties uz valstī izsludināto ārkārtas situāciju un noteiktajiem ierobežojumiem, pašlaik būvdarbi norit saskaņā ar plānoto grafiku. Atsevišķos stāvos - 7.,9.,10.joprojām tiek veikti sienu, grīdu un griesti demontāžas darbi, savukārt citos stāvos – 3.,.4.,5. uzsākta sadzīves kanalizācijas sistēmu izbūve, elektrības instalācijas montāža, ka arī starpsienu konstrukciju izbūve. Ņemot vērā būvprojekta 2.kārtas apjomos – A korpusa 14.st., darbi tiek veikti secīgi pa stāviem.

Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas laikā uzkrāto pieredzi - ārstēšanas, iekšējās loģistikas un pacientu plūsmas plānošanas pieeja ir mainījusies. Šobrīd lielāku nozīmi ieguvusi epidemioloģiska drošība un noturība slimnīcā.

Līdz ar to būvprojekta risinājumus plānots pilnveidot, ievērojot šīs aktuālās tendences un vadlīnijas veselības aprūpē. Būvprojekta 2. kārtas ietvaros precizēts izolācijas palātu telpu plānojums, ventilācijas risinājumi. Savukārt būvprojekta 4.kārtas un NMP nodaļas telpu vienkāršotās atjaunošanas ietvaros pilnveidots telpu plānojums, ievērojot nepieciešamību pēc aktuālās veselības aprūpes pieejas neatliekamās medicīnas palīdzības, t.sk. intensīvās terapijas I līmeņa sniegšanas nosacījumiem.

Gada vidū plānots uzsākt arī Neatliekamās medicīnas palīdzības nodaļas paplašināšana un telpu atjaunošanu (4.kārta). Taču jāņem vērā, ka turpmākā būvniecības darbu organizācija lielā mērā būs atkarīga no Covid-19 pandēmijas apkarošanas gaitas un epidemioloģiskās situācijas, kas ietekmē gan pacientu plūsmu slimnīcā, gan vispārējo stāvokli valstī.

Visus plānotos slimnīcas pārbūves un atjaunošanas darbus plānots pabeigt līdz 2022.gada beigām.