Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Hibrīda-sensora izelpas analīze kolorektālā vēža skrīningam (HYCOR). Nr.1.1.1/20/A/035

 

c_625_129_16777215_00___images_bildes_rakstiem_projekts_eraf_lrs.png

 

 

Projekta mērķis:

 

HYCOR projekta vispārējais mērķis ir atvieglot Viedās specializācijas stratēģijas (3S) prioritāšu īstenošanu Latvijā, tādējādi attīstot valsts pētniecības potenciālu, stiprinot uz zināšanām balstītu sabiedrību un veicinot tautsaimniecības konkurences priekšrocības un pastiprinot starptautisko sadarbību pētniecības jomā. Specifiskais mērķis ir veicināt izelpas gaistošā marķiera koncepciju kolorektālā vēža (KRV) skrīningā, veicinot jauna hibrīda analizatora izstrādāšanu šim mērķim.

 

Finansējums:

Projekta kopējais budžets ir 540 540.00 EUR, no kuriem 92,5% - 499 999.50 EUR ir valsts finansējums (ieskaitot publisko finansējumu no ERAF – 82,29% 444 810.37 EUR, no Latvijas valdības – 10.21% - 55 189.13 EUR) un 7,50% 40 540.50 EUR no privātā sektora.

 

Projekta ilgums:

29 mēneši (2021.gada jūlijs – 2023.gada novembris). Projekta vidusposms - 2022. gada novembris.

 

Vadošais partneris:


Latvijas Universitāte, sadarbības partneris: SIA "Liepājas reģionālā slimnīca".

 

Vairāk par projektu:


Hibrīda-sensora izelpas analīze kolorektālā vēža skrīningam (HYCOR) (lu.lv)

 

15.08.2022

Turpinās LU Klīniskās profilaktiskās medicīnas institūta un Liepājas Reģionālo Slimnīcas projekts "Hibrīda-sensora izelpas analīze kolorektālā vēža skrīningam (HYCOR)". Tā ietvaros vairākiem pacientiem uzsākta helikobaktērijas pilori jeb H.pylori ārstēšana. Projektā H.pylori eradikācijas kurss pacientiem tiek nodrošināts bez maksas.


10.05.2022

Liepājniekus aicina piedalīties gremošanas slimību profilakses pētījumā

Zinātniskā pētījuma īstenošanai darbu Jūrmalas ielā 23 sācis Liepājas pētījumu centrs, kas izveidots sadarbojoties Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūtam (LU KPMI) un Liepājas Reģionālai slimnīcai (LRS).


03.03.2022

Apmācības Liepājas petījuma centra darbiniekiem

No 1.-11. martam Liepājas pētījuma centrā notika apmācības topošajiem GISTAR pētījuma Liepājas pētījuma centra darbiniekiem. Mācības tika organizētas gan klātienē, gan attālināti, atbilstoši epidemioloģiskajām prasībām.


30.01.2022

Dr.Apinis un klausītāji iepazīstās ar HYCOR pētījumu

24. janvārī, ERAF projekta Nr. 1.1.1.1/20/A/035 “Hibrīda-sensora izelpas analīze kolorektālā vēža skrīningam - HYCOR” vadītājs un vadošais pētnieks, profesors Mārcis Leja piedalījās TV24 raidījumā “Dr.Apinis – Kas jauns gastroenteroloģijā”.


28.01.2022

Pirmie projekta HYCOR dalībnieki piedalās pētījumā

Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts sadarbībā ar Latvijas Onkoloģijas Centru (LOC) ir uzsācis projekta HYCOR klīniskās aktivitātes, projekta vajadzībām nodrošinot kolorektalo vēža pacientu iekļaušanu pētījumā.


08.10.2021

Ir veiksmīgi uzsākti projekta HYCOR sagatavošanas darbi

Laika periodā no jūlija līdz oktobrim tika uzsākti projekta “Hibrīda-sensora izelpas analīze kolorektālā vēža skrīningam (HYCOR)” sagatavošanas darbi, pēc kuru izstrādes būs iespējams uzsākt projekta klīniskās aktivitātes ar pētījuma dalībniekiem.

Šajā laika posmā, klīnicisti un pētnieki sadarbojoties, ir strādājuši pie vienots projekta klīniskā protokola sagatavošanas, pēc kura turpmāk noritēs projekta klīniskās aktivitātes. Pētnieki izstrādā standartprocedūru protokolus, atjauno anketas, datu tveršanas programatūru, kurā tiks ievadīta informācija par katru pētījuma dalībnieku; izveido subjektu atlases kritērijus, kā arī nodrošina pētījuma dalībnieku iekļaušanas shēmu, pēc kuras turpmāk tiks aicināti pētījuma pacienti dalībai projektā.