Projektā tiek ieviestas papildus aktivitātes

eraf 1

Projekts “Onkoloģijas slimnieku ārstēšanas pakalpojumu attīstība SIA „Liepājas reģionālā slimnīca”, veicot infrastruktūras sakārtošanu un medicīnisko ierīču iegādi” (līguma Nr.3DP/3.1.5.3.2/08/IPIA/VSMTVA/002).

Pašlaik aktīvi norit radioterapijas ārstēšanas bunkura būvniecības darbi. Pabeigti zemes darbi, iebūvēti pamati, ārējā ūdensapgāde, kanalizācija. Turpinās darbs pie sienu un jumta celtniecības.

Projekta ietvaros tiks īstenotas sekojošas papildus aktivitātes:

1. Savienojošā koridora izbūve: Savienojošais koridors un apkārtnes labiekārtošana ir nepieciešams personāla un pacientu, īpaši pacientu ar speciālām vajadzībām pārvietošanai gan no, gan uz centrālo slimnīcas korpusu. Kaut arī liela daļa pacientu, kam nepieciešama staru terapija, ir ambulatori, tomēr 1/5 daļa ir pacienti ar pārvietošanās grūtībām, vai pacienti no lauku rajoniem, kas staru terapijas kursa laikā atradīsies slimnīcas galvenajā ēkā izvietotajā pacientu viesnīcā vai onkoloģijas nodaļā.

2. Iekštelpu pārplānojums: Aktivitātes tiek ieviesta radioterapijas bunkura iekštelpu pārplānojuma īstenošanai. Iekštelpu pārplānojuma nepieciešamību nosaka papildus datortomogrāfa izvietošana staru terapijas blokā (bunkurā).

Datortomogrāfs ir absolūti nepieciešams mūsdienīgas staru terapijas veikšanai, jo ar to tiek veikta apstarojamo apjomu kompjūter–topometrija, kur iegūtais attēls sekojoši tiek izmantots trīs dimensiju dozas sadalījuma aprēķiniem.

Jaunieviestā aktivitāte ar papildus datortomogrāfa izvietošanu norāda uz nepieciešamību pēc jaunas elektropievada līnijas izveides, lai nodrošinātu pietiekamu elektrojaudu ierīču izmantošanā.