Radioterapijas ārstēšanas bunkurs tiek gatavots nodošanai ekspluatācijā

eraf 1

Projekts “Onkoloģijas slimnieku ārstēšanas pakalpojumu attīstība SIA „Liepājas reģionālā slimnīca”, veicot infrastruktūras sakārtošanu un medicīnisko ierīču iegādi” (līguma Nr.3DP/3.1.5.3.2/08/IPIA/VSMTVA/002).

staru terapijas bloks

Bunkura būvniecības darbi ir paveikti (26.10.2009) un kopš oktobra beigām aktīvi norit lineārā paātrinātāja uzstādīšana, ko veic SIA „Tradintek” inženieri. Tā kā lineārais paātrinātājs ir ļoti specifiska ierīce, tā uzstādīšana un pieslēgšana ir gana laikietilpīgs process. Pēc iekārtas uzstādīšanas, tā tiks testēta, veikti nepieciešamie mērījumi un sniegti atzinumi no attiecīgām sertificēšanas iestādēm, lai ēku varētu nodot ekspluatācijā. Vēl novembra vidū ir plānota personāla apmācība darbam ar šo jauno lineāro paātrinātāju. Ēkas nodošana ekspluatācijā plānota šī gada decembrī.

Papildus darbiem, kas saistīti ar ēkas nodošanu ekspluatācijā, tiek gatavota iepirkuma dokumentācija savienojošā koridora izbūvei starp slimnīcas centrālo ēku un jaunuzcelto radioterapijas ārstēšanas bunkuru. Plānotie savienojošās nojumes būvdarbi plānoti 3 mēnešu garumā.