Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.

Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar sīkdatņu izmantošanas politiku mūsu Privātuma politikā

Piekrītu
!!! Pieraksts pie speciālistiem / uz izmeklējumiem

Ir jautājumi par

COVID-19?

Zvani: 67387661

Aicinām neizmantot ārkārtas tālruni 113 kā uzziņu tālruni, kur iegūt informāciju par COVID-19, lai neradītu risku citiem cilvēkiem saņemt palīdzību dzīvībai kritiskās situācijās.

Seminārs par veselības aprūpes un veselības veicināšanas jautājumiem

Par senioru fizisko veselību, veicamajām sportiskajām aktivitātēm stāstīja Kaspars Ozoliņš
Par senioru fizisko veselību, veicamajām sportiskajām aktivitātēm stāstīja Kaspars Ozoliņš

Š.g. 6. oktobrīLiepājas Reģionālajā slimnīcā notika Pacientu Ombuda rīkotais seminārs senioriem “Mūžam veseli”. Semināra mērķis bija informēt un aktivizēt pensionārus, lai tie spētu pilnvērtīgāk iesaistīties savā veselības aprūpē, būtu informēti par pacientu tiesībām, saņemt sev nepieciešamos pakalpojumus un palīdzību veselības veicināšanai.

 

Pasākums bija vērsts uz sociālās atstumtības risku mazināšanu, jo īpaši senioru grupai, kurai trūkst atbalsta un informācijas par veselības aprūpes organizāciju un dzīves kvalitātes paaugstināšanas iespējām. Seminārā piedalījās veselības nozares eksperti un pārstāvji no veselības aprūpes iestādēm.

 

Speciāliste gerontoloģijā Margarita Rupenheite seminārā runāja par senioru socializācijas īpatnībām, savukārt Pacientu Ombuda konsultante Iveta Ķēniņa pievērsās pacientu tiesībām un juridiskajiem aspektiem senioru veselības aprūpē. Tika apskatītas tēmas par senioru fizisko veselību, veicamajām sportiskajām aktivitātēm – par to Kaspars Ozoliņš. Atsevišķa tēma ir sāpju terapija, ar ko iepazīstināja speciāliste neiroloģijā Ināra Logina. Par veselīga uztura principiem senioriem runāja Lolita Neimane, savukārt par veselības aprūpes organizācijas jautājumiem informēja Pacientu Ombuda pārstāve Ilze Ābelniece. Katram semināra dalībniekam tika izsniegta rokasgrāmata “Ceļvedis senioram veselības aprūpē’’.