Sākums Ambulatorie pakalpojumi Ambulatorā fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļa Limfodrenāža

Limfodrenāža

Limfodrenāžas procedūru veic gan ārstnieciskos, gan profilaktiskos nolūkos. Gaisa zābaki jeb limfodrenāža ir ieteicama īpaši tad, ja ir nogurums, šķidruma aizture organismā, celulīts, tūska, visiem, kam ir mazkustīgs dzīvesveids, bieži jāceļo ar lidmašīnu, ikdienā ilgstoši jāstāv kājās, atveseļošanās periodā pēc slimībām vai traumām, ja ir problēmas ar limfas atteci, aptaukošanos, saistaudu vājumu, muskuļu pārslodzi, smaguma sajūtu kājās, venozās atteces traucējumiem utt.

Limfodrenāžas masāža ieteicama arī veseliem cilvēkiem, lai izvadītu lieko starpšūnu šķidrumu, uzlabotu un uzturētu organismā šķidruma līdzsvaru un likvidētu visas liekās vielas, kas veicina celulīta attīstību.

Ieguvumi

Limfodrenāžas procedūra paātrina liekā šķidruma un vielmaiņas gala produktu izvadīšanu no organisma, uzlabo venozo asinsriti, aktivizē vielmaiņas procesus ādā, novēršot audu hipoksiju un šķidruma uzkrāšanos starp šūnām.

Procedūra labvēlīgi ietekmē visu organismu, tā uzlabo arī zarnu trakta darbību, aktivizē vielmaiņu, starpšūnu šķidruma izvadīšanu, tāpēc to pamatoti uzskata par vienu no iedarbīgākajām procedūrām celulīta ārstēšanā un ķermeņa kontūru modelēšanā un korekcijā.

Jau pēc pirmās procedūras rezultāti ir sajūtami, apskatāmi un izmērāmi. Kājās ir jūtama viegluma sajūta, samazinās tūska.

Procedūru kurss samazina augšstilbu, gurnu, sēžamvietas, vēdera un augšdelmu apkārtmērus, uzlabo ādas vispārējo stāvokli un izskatu – tā kļūst gludāka un elastīgāka.

Organisma attīrīšanās no toksīniem un vielmaiņas galaproduktiem efektīvi likvidē nogurumu, mazina vēdera pūšanos un vispārējo smaguma sajūtu.

Zināšanai:

  • Lai gūtu jūtamu un noturīgu rezultātu, ieteicams 7- 10 procedūru kurss.
  • Klasiskā limfodrenāžas masāža ilgst 30-45 minūtes. Masāžas kurss ietver 15 procedūras, ko ieteicams veikt ik pēc 2-3 dienām, atkarībā no konkrētās problēmas.
  • Medicīniskām procedūrām nepieciešams ārsta norīkojums.

Procedūru nedrīkst veikt, ja ir onkoloģiskas slimības, augsts asinsspiediens, sirdsdarbības traucējumi, lokālas ādas vai iekšējas infekcijas, iekaisuma procesi vēnās vai artērijās, tromboze, menstruācijas.