Angiogrāfijas kabinets
Angiogrāfija ir izmeklēšanas metode, kura sniedz iespēju iegūt asinsvadu uzņēmumus, cirkšņa vai rokas artērijā ievadot katetru, ko virza uz izmeklēšanai paredzēto vietu, kontrolējot katetra stāvokli monitorā. Kad katetrs sasniedzis nepieciešamo loklizācijas vietu, caur to ievada kontrastvielu, tādejādi sniedzot iespēju novērtēt asinsvadu stāvokli un atrast ar dažādām patoloģijām saistītās novirzes.
Angiogrāfija ir kontrindicēta grūtniecības gadījumā, ja vien procedūra nav cilvēka dzīvībai nozīmīga pamatojuma.
Angiogrāfija var tikt pielietota asinsvadu stenozes un aneirismas gadījumā, kā arī tā sniedz iespēju veikt embolizāciju dažādu patoloģiju gadījumos.
Liepājas Reģionālajā slimnīcā uzstādīta vienu no modernākajām, kā arī pacientiem un personālam draudzīgākajām angiogrāfijas iekārtām “Philips Azurion 7 M20”.
Angiogrāfijas kabinetā (sirds un asinsvadu kateterizācijas laboratorijā), var veikt sirds asinsvadu (vainagartēriju) diagnostiku un ārstēšanu, kā arī galvas smadzeņu, nieru, iegurņa orgānu un kāju artēriju diagnostiku un ārstēšanu. Procedūras veic augsti kvalificēti speciālisti - invazīvie kardiologi, invazīvais radiologs ar komandu.
Invazīvais kardiologs veic artēriju angioplastijas (“asinsvadu tīrīšanu“), kā arī aneirismu (asisnvadu paplašinājumu) ārstēšanu ar mazinvazīvām metodēm bez atvērtā tipa operācijām.
Iespējams veikt šādas manipulācijas:
- koronāro angiogrāfiju,
- koronāro angioplastiju,
- dzemdes miomas embolizāciju,
- perifēro angiogrāfiju (kāju, galvas, iekšējo orgānu asinsvadiem).
Uz angiogrāfijas/koronorogrāfijas izmeklējumiem pacientus piesaka TIKAI ģimenes ārsts vai kardiologs darba dienās pa telefonu: 63403290.
Kas jāņem līdzi uz koronorogrāfiju:
- kardiologa vai ģimenes ārsta nosūtījums uz koronarogrāfiju,
- personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte),
- iepriekšējos izmeklējumus (ehokardiogrāfija, veloergometrija, iepriekšējās koronarogrāfijas shēma u.c.) un slimnīcas izraksta kopijas,
- laboratoriskās analīzes (pilna asinsaina, bioķīmiskā analīze: cukurs, ALAT, kreatinīns, GFĀ, kālijs, holesterīna frakcijas, INR, APTL, asins grupa un Rh piederība); COVID analīzes atbilde (derīga 72. stundas),
- lietoto medikamentu saraksts ar lietošanas devu.
Kas jāņem līdzi uz angiogrāfiju:
- kardiologa vai ģimenes ārsta nosūtījums uz angiogrāfiju,
- personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte),
- iepriekšējos izmeklējumus,
- labaratoriskās analīzes, (iepriekš jānosaka INR intervāls, trombocītu skaits, seruma kreatinīna līmenis un glomerulu filtrācijas ātrums (GFĀ)),
- lietoto medikamentu saraksts ar lietošanas devu.
Izmeklējuma dienā pacients nedrīkst ēst.
Kas ir koronārā angiogrāfija (koronarogrāfija)?
Kas ir koronārā angioplastija?
Kas ir dzemdes miomas embolizācija?