Sākums Ambulatorie pakalpojumi Diagnostika Staru diagnostikas nodaļa Kas notiek datortomogrāfijas izmeklējuma laikā?

Kas notiek datortomogrāfijas izmeklējuma laikā?

Veicot izmeklējumu, pacients tiek noguldīts uz speciāla galda ap kuru izmeklēšanas laikā rotē rentgena spuldze. Izmeklēšana pacientam nav sāpīga un nepatīkama. Tās laikā ļoti svarīgi, lai pacients uz izmeklējuma galda nekustētos. Krūšu kurvja un vēdera dobuma izmeklēšanas laikā pacientam uz dažām sekundēm jāaiztur elpa. Procedūras laiks ir ļoti dažāds (15-40 minūtes) un atkarīgs no tā, kāda ķermeņa daļa tiek izmeklēta. Izmeklēšanas laikā, atkarībā no izmeklējamā orgāna, nepieciešams ievadīt vēnā kontrastvielu, no kā parasti rodas siltuma sajūta, kas ir normāla parādība un nekādā gadījumā neliecina par bīstamām organisma blakus reakcijām uz kontrastvielu.