Sākums Ambulatorie pakalpojumi Filiāles Tuberkulozes un plaušu slimību ambulatorā daļa

Tuberkulozes un plaušu slimību ambulatorā daļa

Tuberkulozes un plaušu slimību ambulatorā daļa pacientus pieņem Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centra telpās Aldaru ielā 20/24.

Kontaktelefons:  634 25008, 29126279

Tuberkulozes un plaušu slimību ambulatorā daļa sniedz profilakses, izmeklēšanas, ārstēšanas un apmācību pakalpojumus tuberkulozes un plaušu slimību gadījumos.

1.  Ambulatorā daļa nodrošina valsts apmaksātas konsultācijas:

• uzskaitē esošiem tuberkulozes pacientiem,
  • tuberkulozes pacientu kontaktpersonām,
  • personām profilaktiskai izmeklēšanai uz tuberkulozi vai ar tuberkulozei raksturīgiem simptomiem.

Pacienti tiek pieņemti rindas kārtība bez iepriekšēja pieraksta.

2.  Bronhiālās astmas, ieilguša klepus, hronisku obstruktīvu plaušu slimību (HOPS) gadījumos ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu pacienti tiek pieņemti un konsultācijas sniegtas pēc iepriekšēja pieraksta.

Reģistrējoties konsultācijai vai izmeklējumiem jāuzrāda:

• ja ir - ģimenes ārsta vai speciālista  nosūtījums,
  • personu apliecinošs dokuments (pase, personas, vadītāja vai dzimšanas apliecība),
  • jāņem līdz arī iepriekš veikto izmeklējumu rezultāti.

Ambulatorajā daļā pieejamie pakalpojumi:

• ārsta pneimonologa/ftiziatra konsultācijas,
  • tuberkulozes ambulatora  ārstēšana,
  • izziņu izsniegšana par to, ka persona neslimo ar tuberkulozi,
  • ārējās elpošanas funkcionālās diagnostikas tests (spirogrāfija),
  • pacientu apmācība,
  • Tuberkulīna diagnostika Mantoux  tests,
  • krēpu vai cita materiāla nosūtījumi pārbaudei uz tuberkulozes mikobaktērijām,
  • nosūtījumi uz radioloģiskiem izmeklējumiem (rentgenogramma, datortomogrāfija),
  • nosūtījumi uz Liepājas Reģionālās slimnīcas stacionāru papildus izmeklējumiem vai stacionēšanai.