Sākums Stacionārie pakalpojumi Stacionārās nodaļas Staru terapijas nodaļa

Staru terapijas nodaļa

Staru terapijas nodaļa atrodas atsevišķā ēkā, kur tiek veikta staru terapija onkoloģiskiem pacientiem ar dažāda veida un dažādas lokalizācijas audzējiem.

Atsevišķos gadījumos staru terapiju piemēro pacientiem ar neonkoloģiskām slimībām, tādām kā osteoartrīts un kaulu osteofīti (tautā sauktie pieši vai papēžu radziņi) un citām, ja citas ārstēšanas metodes nesniedz vēlamo efektu.

Staru terapija onkoloģisko slimību gadījumos tiek noteikta onkoloģiskajā konsīlijā, neonkoloģisku slimību gadījumos - ortopēdu-traumatologu konsīlijā vai individuāli sasauktā konsīlijā.

Staru terapija var būt kā vienīgā radikālā neinvazīvā ārstēšanas metode agrīno stadiju vēža gadījumā, gan kā kombinētas ārstēšanas sastāvdaļa, gan kā paliatīva ārstēšana vēlīno stadiju pacientiem.

Staru terapija ir vairāku etapu process, kas var aizņemt no 2 līdz 6 nedēļām, jo tas ietver:

  • individuālo imobilizācijas līdzekļu izvēli un izveidošanu,
  • datortomogrāfijas topometrijas procedūru, pacienta datu iegūšanai,
  • apstarojamā apjoma un veselo blakus esošo orgānu noteikšanu un apzīmēšanu pacienta datortomogrāfijas datos,
  • apstarošanas plāna izveidošanu un tā pārbaudi,
  • staru terapijas kursu.

Staru terapijas nodaļā uzstādīts jaunās paaudzes lineārais elektronu paātrinātājs TrueBeam (Varian), kas apvienojumā ar datorizētu plānošanas sistēmu pacientiem nodrošina saudzīgu radioterapijas procedūru, kā arī augstu audzēja audu un veselo audu kontroli. Katrai onkoloģiskai saslimšanai, atkarībā no lokalizācijas un slimības stadijas tiek piemeklēta atbilstoša staru terapijas metode, saskaņā ar klīnikā pieņemtajiem protokoliem un starptautiskām rekomendācijām.

Pierakstīties pie speciālistiem var Ambulatorās veselības aprūpes daļas reģistratūrā personīgi, vai pa tālruni: 63403231 katru darba dienu no plkst. 8.00 līdz 16.00, vai slimnīcas mājas lapā www.liepajasslimnīca.lv (e-pieraksts).