Sākums Stacionārie pakalpojumi Stacionārās nodaļas Vispārējā bērnu slimību nodaļa

Vispārējā bērnu slimību nodaļa

Nodaļa atrodas 3. stāvā. Šeit ārstējas bērni līdz 18 gadu vecumam ar dažāda profila saslimšanām. Ārstniecības procesā nepieciešamības gadījumā tiek iesaisti arī tādi speciālisti kā bērnu neirologs, bērnu ķirurgs, oftalmologs, otolaringologs, fizioterapijas un rehabilitācijas nodaļas speciālisti.

Lai nodrošinātu augstu aprūpes kvalitāti, ir pieejamas arī tiešās pieejamības pediatra konsultācijas, kuras nodrošina nodaļas ārsti atbilstoši pierakstam.

Pierakstīties pie speciālistiem var:

 • Ambulatorās veselības aprūpes daļas reģistratūrā personīgi, 
 • pa tālruni: 63403231 katru darba dienu no plkst. 8.00 līdz 16.00, 
 • slimnīcas mājas lapā www.liepajasslimnica.lv (e-pieraksts).

Vecākiem un pavadošām personām

Bērnu nodaļā ir spēkā noteikumi, kas paredz, ka pastāvīgā klātbūtnē diennakts režīmā pie bērna slimnīcā var atrasties tā pacientu pavadošā persona (1 cilvēks), kura spēj visoptimālāk piedalīties pacienta aprūpē un kurai nav akūtu infekcijas saslimšanas pazīmju.

Vispārējā bērnu slimību nodaļā valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu ietvaros tiek nodrošināta vienas pacienta pārstāvošās personas pastāvīga klātbūtne, kā arī izmitināšana šādos gadījumos:

 • pacientam ir mobilitātes traucējumi,
 • pavadošajai personai nepieciešams nodrošināt vai apgūt sevišķas pacienta kopšanas iemaņas,
 • bērns ir vecumā līdz septiņiem gadiem,
 • lietotā procedūra izraisa psihoemocionālu stresu vai tā ir potenciāli sāpīga,
 • nepieciešams ievērot gultas režīmu un līdzestība to nenodrošina,
 • nepieciešama orāla vai parenterāla rehidrācija, parenterāla barošana vai ilgstoša parenterāla zāļu ievade,
 • apgrūtināta vai neiespējama komunikācija bez pavadošās personas klātbūtnes,
 • atrašanas diennakts stacionārā izraisa psihoemocionālus traucējumus, kas var negatīvi ietekmēt veselības aprūpes kvalitāti, bērna vai ārstniecības personu drošību.

Citos gadījumos pacientu pārstāvošas personas pastāvīga klātbūtne, izmitināšana ir paša izvēle, kas ir maksas pakalpojums saskaņā ar slimnīcas maksas pakalpojumu cenrādi. Cenrādis (liepajasslimnica.lv) – Gultas dienas izmaksas. 

Jebkuru neskaidrību gadījumā pacientu vecākus vai pavadošās personas aicinām vērsties pie nodaļas virsmāsas, ārstējošā ārsta, dežūrējošās māsas vai dežūrārsta.

Darba nespējas lapas

Ja pacienta pavadošai personai, kura atrodas pastāvīgā klātbūtnē pie bērna (līdz 14 gadu vecumam), nepieciešamas darba nespējas lapa, par to jāinformē ārstējošais ārsts. Vairāk par darba nespējas lapām aicinām lasīt  E-veselības sistēmā.

Pacientu un pavadošo personu ēdināšana 

Slimnīca piedāvā pacientiem-bērniem līdz 18 gadu vecumam individuālajam veselības stāvoklim atbilstošas bezmaksas maltītes trīs reizes dienā (brokastis, pusdienas un vakariņas).

Māmiņas, kuras baro bērnu ar savu pienu un atrodas pastāvīgā klātbūtnē pie bērna vecumā līdz diviem gadiem, tiek nodrošinātas ar bezmaksas ēdināšanu trīs reizes dienā.

Ja mazuļa māmiņa bērnu nebaro ar savu pienu, viņai netiek nodrošināta bezmaksas ēdināšana. Arī bērna pavadošajai personai netiek nodrošināta bezmaksas ēdināšana. Šajos gadījumos bērnam tiek nodrošināts mātes piena aizstājējs.

Bērniem līdz 18 gadu vecumam, kuri saņem specializēto pārtiku no Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Paliatīvās aprūpes dienesta, ierodoties stacionārā, ir jābūt līdzi specializētai pārtikai.

Ja Jums rodas jautājumi vai uzskatāt, ka nepieciešamas izmaiņas pacientam nozīmētajā diētā, aicinām to pārrunāt ar ārstējošo ārstu.

Atsevišķi piesakoties, slimnīcas piedāvāto ēdienu ir iespējams iegādāties arī pacienta pavadošām personām, kuras atrodas pastāvīgā klātbūtnē pie bērna. Lūdzam par šo iespēju interesēties pie nodaļas māsām. Cenrādis (liepajasslimnica.lv) – Gultas dienas izmaksas. 

Noderīgi!

1. Slimnīcas 1. stāvā darbojas kafejnīca, kur iespējams iegādāties ēdienu gadījumā, ja neesat paguvuši par to parūpēties. Norēķināties kafejnīcā var tikai skaidrā naudā.

Kafejnīcas darba laiks darba dienās no plkst. 08:00 līdz plkst. 17:00.

2. Par maksas pakalpojumiem slimnīcas kasē iespējams samaksāt skaidrā naudā un ar norēķinu karti.