Sākums Jaunumi Aicina piedalīties sabiedrības balsojumā par “Gada balvu medicīnā 2023”

Aicina piedalīties sabiedrības balsojumā par “Gada balvu medicīnā 2023”

05.01.2024.

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) aicina sabiedrību atbalstīt un godināt veselības nozares profesionāļus, piedaloties balsojumā par Latvijas labākajiem mediķiem. Latvijas veselības nozares nozīmīgākais pasākums “Gada balva medicīnā 2023” 2024. gada pavasarī notiks jau 14. reizi. Ikviens Latvijas iedzīvotājs var paust savu atbalstu un balsot no šodienas, 1. decembra, līdz 2024.gada 11. februārim portālā:  https://www.arstubiedriba.lv/gadabalvamedicina/.

“Gada balva medicīnā 2023” tiks pasniegta 15 nominācijās, bet ikvienam sabiedrības pārstāvim ir iespēja balsot par savu kandidātu 10 nominācijās – “Gada ģimenes ārsts 2023”, “Gada ārsts speciālists 2023”, “Gada zobārsts 2023”, “Gada ārsta palīgs 2023”, “Gada farmaceits 2023”, “Gada māsa 2023”, “Gada māsas palīgs 2023”, “Gada vecmāte 2023”, “Gada funkcionālais speciālists 2023” un “Gada slimnīca 2023”.

“Gada balva ir tā iespēja, vismaz reizi gadā pateikt paldies visiem cilvēkiem, kas palīdz ikvienam no mums atveseļoties. Mediķiem ir svarīgi sajust izpratni un saņemt atbalsta apstiprinājumu no pacientiem, jo tas daudziem ir galvenais motīvs turpināt šo grūto darbu,” skaidro Ilze Aizsilniece, Latvijas Ārstu biedrības prezidente.

“Gada balva medicīnā” tiks pasniegta arī nominācijās “Gada jaunais ārsts 2023″, “ Gada cilvēks medicīnā 2023″, “Gada notikums medicīnā 2023″ un “Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā”. Šajās nominācijās uzvarētājus noteiks LĀB ekspertu vērtējums.

Savukārt nominācijā “Gada docētājs 2023″ par saviem iedvesmojošākajiem pedagogiem balsos Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes medicīnas studenti.

“Gada balva medicīnā” pasniegšanas pasākumu organizē Latvijas Ārstu biedrība sadarbībā ar Veselības ministriju, Latvijas Jauno ārstu asociāciju un Latvijas Māsu asociāciju, kā arī Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti. Pasākuma ilggadējie lieldraugi ir AS “Olainfarm” un AS “Grindeks”.

Par “Gada balva medicīnā””

Pirmo reizi “Gada balva medicīnā” tika pasniegta 2008. gadā. Ar katru gadu šī balva kļuvusi arvien nozīmīgāka un pašlaik tā ir veselības aprūpes nozares gada nozīmīgākais pasākums. Šajos gados strauji pieaugusi arī sabiedrības iesaiste un pašlaik cilvēki savus pieteikumus sūta pat no ārzemēm, vēloties godināt labākos no labākajiem mediķiem. “Gada balva medicīnā 2022” balsojumā piedalījās vairāki tūkstoši Latvijas iedzīvotāju un balvas tika pasniegta 15 nominācijās. “Gada balvas medicīnā” statuetes “Dzīvības asns” autors ir metālmākslinieks Armands Jēkabsons.

 

Avots: Latvijas Ārstu biedrība