Sākums Jaunumi Apspriež bērnu ķirurģiskās ārstēšanas iespējas slimnīcā

Apspriež bērnu ķirurģiskās ārstēšanas iespējas slimnīcā

05.06.2023.

Liepājas Reģionālā slimnīca š.g. 2. jūnijā uzņēma Latvijas Bērnu ķirurgu asociācijas biedrus, lai izbraukuma sēdē pārrunātu aktuālos jautājumus saistībā ar bērnu ķirurģiskām ārstēšanas iespējām ārpus Rīgas.

Pasākuma organizatore, slimnīcas bērnu ķirurģe Marija Kraule pastāstīja, ka slimnīca uzņēma kuplu skaitu Bērnu slimnīcas bērnu ķirurgu, to skaitā arī Bērnu ķirurgu asociācijas prezidentu, bērnu ķirurgu, traumatologu-ortopēdu Jāni Upenieku. “Sēdē prezentējām interesantākos klīniskos gadījumus no mūsu pieredzes abdominālajā ķirurģijā, traumatoloģijā un mikroķirurģijā,” pastāstīja M. Kraule. Sēdē piedalījās arī slimnīcas valdes priekšsēdētāja Līga Priedena, kura informēja par situāciju un iespējām ķirurģiskās ārstšanas jomā slimnīcā kopumā.

Sēdes dalībnieki, slimnīcas Ķirurģiskā bloka virsārsta, ķirurga Māra Naļivaiko pavadībā devās uz Operāciju bloku, Dienas stacionāru un Neatliekamās medicīnas centru, kur aplūkoja renovētās un modernizētās telpas un iepazinās ar šo struktūrvienību praksi noslogojuma un darba organizācijas ziņā.

Sēdei turpinoties, traumatologs-ortopēds Toms Arcimovičs pastāstīja par traumu ārstēšanas iespējām bērniem slimnīcā. Ķirurģes Zane Maļceva un Marija Kraule, prezentējot klīniskos gadījumus no savas prakses, stāstīja par sarežģītiem gadījumiem vēdera dobuma infekciju ārstēšanā. Savukārt mikroķirurgs, plastikas ķirurgs, bērnu ķirurgs Dzintars Ozols sēdes dalībniekiem stāstīja par mikroķirurģiskas ārstēšanas iespējas bērniem slimnīcā, prezentējot klīnisko gadījumu par komplicētu hidradenītu un ķirurģisku rekonstruktīvu ārstēšanu. Pēc prezentāciju noklausīšanās turpinājās diskusijas.