Sākums Jaunumi Bērndārznieki iepazīst mediķa profesiju un atnes dāvanas mazajiem pacientiem

Bērndārznieki iepazīst mediķa profesiju un atnes dāvanas mazajiem pacientiem

13.12.2023.

Lai iepazītos ar mediķu darbu un nodotu bērnu nodaļas “Drosmes kastes” papildināšanai sarūpētās dāvanas, slimnīcā ieradās pirmskolas izglītības iestādes “Rūķītis” vecākās grupas “Mārītes” bērni skolotājas Lienes Hmizenko un metodiķes Rūtas Klakas pavadībā.

Skolotāja L. Hmizenko stāsta, ka rudenī pirmsskolas izglītības iestādē norisinājusies Karjeras diena, kurā esot runājuši arī par mediķa profesiju, bet tagad vēlējušies to iepazīt klātienē. “Tā ir iespēja bērniem apskatīt gan, ko dara grupiņas bērnu vecāki, gan pašiem praktiski darbojoties. Kates mamma, kura strādā slimnīcā, mums piedāvāja ieskatīties mediķa ikdienas darbā, un mēs labprāt šo iespēju izmantojām,” stāsta L. Hmizenko.

“Ir interesanti iepazīt kādu konkrētu profesiju tuvāk, jo jau bērnu dārzā mazie prāto – kas es būšu, kad izaugšu liels,” piebilst izglītības iestādes metodiķe R. Klaka.

Slimnīcas bērnu nodaļas virsmāsa Gundega Blizņeca un ķirurģe Marija Kraule, kura ir arī Kates mamma, pirmskolas izglītības iestādes bērniem pastāstīja un parādīja kā tiek aprūpēti bērni ar dažādiem veselības traucējumiem saistībā ar traheostomu vai gastrostomu, kā tiek ievietoti intravenozie katetri, kā tiek mērīti dažādi ķermeņa vitālie rādītāji – pulss, ķermeņa temperatūra, elpošana, kā tiek veikta ultrasonogrāfija. Atbildot uz jautājumu, kā mazie reaģēja uz redzēto, M. Kraule smaidot saka, ka kopumā bērni reaģējuši veselīgi ar lielu interesi.

Grupiņas audzinātāja stāsta, ka bērni kopā ar vecākiem vēlējušies sagādāt arī prieku slimajiem bērniņiem. “Mēs atnesām dāvaniņas “Drosmes kastei”, lai iepriecinātu mazos pacientus.” Dāvaniņas - krāsojamās grāmatas, zīmuļus, puzles, lego un citas nelielas mantiņas - bērni izvēlējušies kopā ar vecākiem. Audzinātāja saka lielu paldies “Mārīšu” grupas vecākiem par sarūpētajām dāvanām “Drosmes kastei”. "Dāvanai piemīt maģiskas spējas - tā rada prieku ne tikai saņēmējam, bet arī dāvinātājam," uzskata L. Hmizenko. “Domāju, ka šādas dāvināšanas akcijas noteikti ir vajadzīgas, jo tās māca bērniem līdzcietību un liek aizdomāties, ka ir arī bērniņi, kuri slimo un, kuriem nepieciešams uzmundrinājums,” teic L. Hmizenko. “Mēs gribam bērniem iemācīt ne tikai saņemt dāvanas, bet arī pašiem tās dāvināt. Iespējams, arī viņi var nonākt slimnīcā, un tad katrs mazākais prieciņš var palīdzēt atveseļoties,” audzinātājai piekrīt arī R. Klaka.