Sākums Jaunumi Dāvājot prieku, prieks plaukst dubultā!

Dāvājot prieku, prieks plaukst dubultā!

10.12.2023.

“Māksla ir terapija, kas palīdz un dziedē,” teic radošās pilnveides studijas Mākslas Pasāža RADI vadītāja Ilze Elizabete Romančenko, kura kopā ar kolēģi – mākslas studijas KLUU Design vadītāju, mākslinieci Kristīni Austeri uz bērnu nodaļu atvedušas dāvanas - košus, krāsainus un priecīgās noskaņās radītus Mākslas Pasāžas RADI bērnu darbus, kā arī K. Austeres radošo zīmējumu albumu “Liepājas pavedieni”, KLUU Pavediens kalendāru, zīmējumu lapas un veikala “Rūtiņa” sarūpētās kancelejas preces - drosmes uzlīmītes, flomāsterus un zīmuļus. “Tagad ikviens mazais pacients varēs priecāties par košumu sev apkārt, un, pavadot laiku slimnīcā, paši radīt savus mākslas darbiņus, kas ļaus ātrāk atveseļoties,” saka I. E. Romančenko un piebilst, ka arī mediķiem - bērnu sargeņģeļiem būs priecīgāk darīt savu darbu. “No sirds uz sirdi! Dāvājot prieku, prieks plaukst dubultā,” pārliecināta ir I. E. Romančenko. Bērnu radītie iedvesmojošie darbiņi rotā nodaļas telpas, tie izvietoti arī pie medicīnas personāla un atbalsta dienesta darbinieku kabinetiem.

“Darbiņi, veidoti divās dažādās tehnikās. Telpiskā-jauktā tehnikā veidoti eņģelīši, kuri piepildīti ar sasmalcinātu otrreiz izmantojamo papīru, tādējādi popularizējot ekoloģisko domāšanas veidu. Sarežģītākais posms bija sašūt ar adatiņu, lai darbiņam piedotu apjomu,” darba procesu ieskicē I. E. Romančenko un apstiprina, ka arī mazie bērni šuvuši paši. “Savukārt otrajā tehnikā darbiņi veidoti no kartona, arī domājot par ekoloģisko tēmu,” piebilst skolotāja. Formas un tēlus bērni izdomāja paši. Jaunākajam darbiņa autoram ir četri gadi, bet vecākajam – piecpadsmit. Bērni ar lielu atbildības sajūtu un mīlestību veidojuši darbiņus, jo zinājuši, ka to mērķis ir iepriecināt mazos pacientus, lai palīdzētu ātrāk izveseļoties. “Ja svētkus nevar pavadīt mājās, tad, lai kopā ar eņģelīšiem svētku sajūta ienāk pie viņiem palātā,” piebilst I. E. Romančenko.

Abas mākslinieces teic, ka Mākslas Pasāžu RADI un KLUU Design vienojot zīmēšana un vēlme atbalstīt un iepriecināt bērnu nodaļas pacientus. “Tas ir mūsu šī brīža vienojošais elements,” smej radošo zīmējumu albuma “Liepājas pavedieni” autore, māksliniece Kristīne Austere.

K. Austeres radošo zīmējumu albumā “Liepājas pavedieni” ir ieskicētas Liepājas vietas. Tie ir zīmējumi ar iesāktām līnijām, kas aicina tos pabeigt. “Katrs bērns to var izdarīt kā pats vēlās - atbilstoši savai fantāzijai un iecerei. Tie ir kā pavedieni jeb iesāktas domu līnijas, kuras turpinot, ikviens nonāk pie interesantiem zīmējumiem. Tā ir grāmata, kurā varam radīt pilsētu tik dažādu, cik dažādi un unikāli esam mēs katrs. Grāmatas lapas var kopēt un dot bērniem palātās zīmēšanai,” teic māksliniece. Nodaļa saņēmusi arī Pavedienu lapas un Pavedienu kalendāru, kur katrs mēnesis ir kā iesākts zīmējums, kas dod impulsu to turpināt. “Zīmēšanai ir mierinošs spēks. Tas ir veids kā jaunradot var atgūt iekšējo mieru un prieku,“ pārliecināta ir K. Austere.

Liepājas Reģionālā slimnīcas Vispārējās bērnu slimību nodaļas virsmāsa Gundega Blizņeca saka LIELU PALDIES Mākslas Pasāžas RADI mazajiem māksliniekiem un vadītājai Ilzei Elizabetei Romančenko, kā arī māksliniecei Kristīnei Austerei par šo jauko ieceri - padarīt svētkus jaukākus tiem pacientiem, kuri ārstējas nodaļā. Tas ļaus padarīt šo laiku gaišāku, jaukāku un mājīgāku.

Priecīgus svētkus!