Sākums Jaunumi “Gada māsas palīgs 2022” - Jolanta Kļimova. Apsveicam!

“Gada māsas palīgs 2022” - Jolanta Kļimova. Apsveicam!

06.04.2023.

“Gada māsas palīgs 2022” ir Liepājas Reģionālās slimnīcas māsas palīgs Jolanta Kļimova. Kolēģi laureāti raksturo ar vārdu “zelts” – dažādās variācijās… Viens saka, ka viņai esot zelta rokas, bet cits – ka zelta sirds!

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) rīkotā “Gada balva medicīnā” svinīgā ceremonija šogad notika jau 13. reizi.

“Balvu par mūža ieguldījumu medicīnā” šogad saņēma divas izcilas personības – anestezioloģe un reanimatoloģe Vija Cera un fiziologs un kardiologs Vilnis Dzērve – Tāluts. Savukārt “Gada cilvēks medicīnā 2022” balva tika piešķirta māsai un savas vienības Ukrainā galvenajai mediķei Sarmītei Cīrulei. Par “Gada notikumu medicīnā 2022” tika atzīta Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Sirds ķirurģijas centra un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes (RAKUS) Latvijas Onkoloģijas centra speciālistu veiktā unikālā operācija pacientam ar primāru aknu audzēju, kura izplatība sasniedza sirds labo priekškambari.

Svinīgajā pasākumā uzstājās pazīstamā pašmāju a cappella grupa “Latvian Voices”, čellists Antons Trocjuks un vijolnieks Daniils Bulajevs, ģitārists Mārcis Auziņš, Katrīna Dimanta un Dakteri Klauni, bet pasākumu vadīja aktieris Mārtiņš Brūveris.

Pasākumā viesus un TV skatītājus uzrunāja veselības ministre Līga Meņģelsone un Valsts prezidenta dzīvesbiedre, ārste ginekoloģe Andra Levite. Ceremonijā tika pasniegta 21 balva.

“Ik dienu es redzu sirds māsiņas un viņu palīgus, dvēseles ārstus un viņu palīgus, mātišķas vecmātes un iedvesmotus topošos mediķus, nepagurstošus ģimenes ārstus, zobārstus, farmaceitus un fizioterapeitus, kuri mirdzošām, bet dažkārt nogurušām acīm palīdzoši veras uz savu pacientu. Apmeklējot slimnīcas Rīgā un reģionos, man ir pārliecība, ka tieši veselības aprūpes speciālistu spēks un dzīvesziņa ir īstenā veselības apdrošināšana mūsu iedzīvotājiem. Skatīsimies vienā virzienā un es ticu, ka mums izdosies panākt jēgpilnas pārmaiņas! Sarunāsimies un esmu pārliecināta, ka mēs atradīsim labākos iespējamos risinājumus! Būsim atbalsts viens otram, novērtējot un pasakot Paldies arī ikdienā!” sacīja L. Meņģelsone.