Sākums Jaunumi Jau otrajā dienā pēc dzemdībām uz mājām

Jau otrajā dienā pēc dzemdībām uz mājām

04.08.2023.

Liepājas Reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļas Ambulatorā daļa ik dienu mediķu aprūpē nonāk gan grūtnieces, gan jaundzimušie un viņu māmiņas pēc dzemdībām.

Parasti jaunās māmiņas pēc dzemdībām slimnīcā uzturas 3 - 4 dienas, bet Liepājas slimnīcā viņas var doties mājās jau nākošajā dienā. Diennakti pēc dzemdībām jaunā māmiņa pavada stacionārā un tad, kad viņa jūtas labi un arī bērniņš ir vesels, viņi var doties mājās. Jaunās māmiņas slimnīcā atgriežas trešajā, ceturtajā dienā pēc dzemdībām uz ambulatoro aprūpi, lai jaundzimušajiem veiktu izmeklējumus un saņemtu konsultācijas. Par šo iespēju vecmātes sievietēm pastāsta pirms dzemdībām vai grūtnieču nodarbībās. Taču katrs gadījums, kad sieviete izvēlas doties mājās ir individuāls. Tas ir atkarīgs no sievietes pašsajūtas un mazuļa veselības stāvokļa. Jāņem arī vērā viņas dzīvesvietas attālums līdz slimnīcai, vai ir pieejams personīgais transports, vai varēs ierasties uz pārbaudēm.

Jauno māmiņu un mazuļu ambulatorā aprūpe ir bez maksas, jo visu ar grūtniecību, dzemdībām un pēcdzemdību periodu saistīto aprūpi apmaksā valsts un sievietei nav jāveic arī pacienta iemaksas. Liepājas Reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļā ik gadu pasaule nāk vidēji 1000 mazuļu.

Liepājas Reģionālās slimnīcas rekonstrukcijas laikā izbūvēta jauna un moderna Dzemdību nodaļa, kas atrodas ēkas otrajā stāvā blakus Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļai un operāciju blokam. Dzemdību nodaļā ir četras dzemdību zāles ar modernu aprīkojumu, tostarp jauniem dzemdību galdiem. Dzemdību nodaļā ir pieejama arī moderna un ērta dzemdību vanna, kur pieredzējušas vecmātes uzraudzībā dzemdētāja var dzemdēt ūdenī. Dzemdību vanna ir sertificēta un atbilst visiem nepieciešamajiem kritērijiem. Dzemdību nodaļā izvietotas 16 pēcdzemdību palātas, nodrošinot vienlaicīgi 20 gultasvietas.