Sākums Jaunumi Jauno mediķu vasaras skolas dalībnieki viesojas slimnīcā

Jauno mediķu vasaras skolas dalībnieki viesojas slimnīcā

10.08.2023.

Liepājas Reģionālajā slimnīcā viesojās vidusskolēni, kuri savu karjeru vēlas saistīt ar medicīnu. Pasākumu organizēja bērnu un jauniešu biedrība “Skrejceļš” sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāli un Liepājas Bērnu un jauniešu centra struktūrvienību “Jauniešu māja”. Projektu finansiāli atbalsta Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrācija. Pasākuma organizatori stāsta, ka projekta "Jauniešu profesionālās ievirzes dienas veselības aprūpē" mērķis ir rosināt Liepājas skolu jauniešu interesi par medicīnas jomu un sniegt zināšanas, kas ļautu skolēniem veiksmīgāk izvēlēties studiju virzienu un nākotnes profesiju.

Vispirms jaunieši tikās ar slimnīcas valdes priekšsēdētāju Līgu Priedenu, kura pastāstīja par slimnīcas darbību, tās attīstības plāniem. Par to, kādu specialitāšu ārsti ir nepieciešami slimnīcā, kādas ir darba un atbalsta iespējas darbiniekiem un novēlēja pēc iespējas labāk iepazīt mediķa profesiju, lai sekmīgi īstenotu savus mērķus medicīnas jomā.

Pēc tikšanās jaunieši devās nelielā ekskursijā. Viņi apskatīja Uzņemšanas nodaļu un Traumpunktu, kur nodaļas virsmāsa Jūlija Spicina iepazīstināja ar nodaļas specifiku un ārstēšanas iespējām, bet traumatologs Edgars Ginevičs pastāstīja par traumatologa specialitāti. Dodoties tālāk, Klientu apkalpošanas un informācijas daļas vadītāja Irēna Tūbele jauniešus iepazīstināja ar Ambulatorās veselības aprūpes daļas ikdienu un ielūkojās Dienas stacionārā. Savukārt Operāciju bloka vadītājas Agneses Rozenbergas-Račes vadībā jauniešiem bija iespēja ieskatīties operāciju zālēs un pavērot kā norit operācijas. Intensīvās terapijas nodaļas vadītājs Mihails Dolguševs un virsmāsa Andžela Timma iepazīstināja ar reanimācijas darbu un pastāstīja par reanimatologa profesiju. Savukārt Kardioloģijas nodaļā virsmāsa Līga Eičina iepazīstināja ar kardiologa darba specifiku. Laboratorijas ārste, transfuzioloģe Dace Zemīte, iepazīstinot ar laboratorijas darbu, aicināja jauniešus ielūkoties vīrusu un baktēriju pasaulē. Bet bērnu ķirurģe Marija Kraule un medicīnas fiziķis Mārtiņš Pikšis pastāstīja par mūsdienu diagnostikas metodēm – ultrasonogrāfijas un rentgena izmeklējumiem. Ekskursijas noslēgumā Fizikālas terapijas un rehabilitācijas nodaļas vadītāja, fizioterapeite Ieva Jurjāne jauniešiem bija sagatavojusi atraktīvu programmu un aicināja jauniešus iejusties pacientu lomā, izmēģinot dažādus vingrojumus veselības stiprināšanai.

Lai piedalītos jauno mediķu vasaras skolā, organizatori Liepājas mācību iestāžu 10.–12. klašu skolēnus aicināja pieteikties jauniešu profesionālās ievirzes dienām veselības aprūpē, lai iepazītu medicīnas darbinieku ikdienas dzīvi un profesijas specifiku, kopīgi darbojoties gan Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Liepājas filiālē, gan Liepājas Reģionālajā slimnīcā un citās Liepājas veselības aprūpes iestādēs. Jauniešiem bija iespēja apmeklēt arī Anatomijas muzeju un RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru.